
'Biden verlengt reisbeperkingen voor Europeanen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat maandag de reisbeperkingen voor Europeanen verlengen, melden Amerikaanse media zondag. Om de Zuid-Afrikaanse variant van het coronavirus buiten de deur te houden, zal ook het vliegverkeer uit Zuid-Afrika sterk ingeperkt worden.
Voormalig president Donald Trump had eerder besloten het inreisverbod vanaf 26 januari op te heffen. Reizigers zouden dan welkom zijn mits ze een negatieve coronatest kunnen overleggen. Bidens team maakte echter duidelijk dat de reisbeperkingen voor reizigers uit de Schengenzone, Groot-Brittannië, Ierland en Brazilië na het aantreden van de nieuwe president verlengd zouden worden.
"Nu de pandemie erger wordt en meer besmettelijke varianten overal ter wereld opduiken, is dit niet het moment om beperkingen op internationaal reisverkeer op te heffen", zo reageerde een woordvoerster van Biden toen op Twitter. Bronnen in het Witte Huis bevestigden zondag aan televisiezenders CNN en NBC dat het inreisverbod in stand blijft.
Sinds maart mogen buitenlanders uit Europa, op enkele uitzonderingen na, niet meer naar de Verenigde Staten reizen. Trump voerde ook strikte inreisverboden in voor buitenlanders uit China, Iran en Brazilië. Amerikaanse staatsburgers konden wel nog steeds naar hun vaderland vliegen.
In de VS zijn al meer dan 25 miljoen coronabesmettingen vastgesteld, 420.000 Amerikanen hebben die infectie niet overleefd.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben elkaar zaterdag opnieuw aangevallen. Israël zegt dat het wapenopslagplaatsen in het zuidwesten van Iran heeft gebombardeerd en een militaire basis in de buurt van Teheran. Volgens Iraanse media was die verlaten.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Repatriëring van Nederlanders die vastzitten in Israël, Iran, Irak en de Westelijke Jordaanoever is niet aan de orde, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken opnieuw in een bericht aan Nederlanders in die gebieden. Ook zijn de mogelijkheden van advies en ondersteuning beperkt en verschillen die per land en regio in het crisisgebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt landen om geen militair materieel meer te leveren aan Israël. Een woordvoerder van het leger zei zaterdag op de staatstelevisie dat Teheran dit ziet als "deelname aan de agressie" tegen Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Twee Amerikaanse B-2-bommenwerpers zijn onderweg naar het eiland Guam, in de Stille Oceaan, melden persbureau Reuters en The New York Times (NYT). Daarvandaan vliegen ze mogelijk door naar een luchtmachtbasis op Diego Garcia, in de Indische Oceaan. Vanaf Diego Garcia kunnen ze volgens experts worden ingezet in het Midden-Oosten.
3 uur geledenSPLIT (ANP/DPA) - Inwoners van verscheidene dorpen aan de Kroatische kust en tientallen toeristen zijn zaterdag gevlucht voor felle natuurbranden. Deze zijn vooralsnog niet onder controle. Een populair gebied ten zuiden van Split wordt bedreigd door het vuur. Een deel van de snelweg langs de kust, tussen de plaatsen Omis en Dubce, is volgens de media afgesloten voor verkeer.
4 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Keith Kellogg heeft bij Belarus de vrijlating geregeld van politieke gevangenen. Dat meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Onder de veertien die zijn vrijgelaten was een Zweedse vrouw. "Veel dank aan Trump en zijn gezant", schrijft Kristersson in verwijzing naar de Amerikaanse president Donald Trump en zijn gezant Keith Kellogg. Een woordvoerder van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko bevestigde zaterdagavond dat de vrijlating "op verzoek was van de president van de Verenigde Staten".
4 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De Belarussische oppositieleider Sergej Tichanovski is vrijgelaten. Dat meldden zijn vrouw Svetlana Tichanovskaja en mensenrechtenorganisatie Viasna zaterdag op X en op Telegram. Op beelden is te zien hoe Tichanovski onder applaus uit een busje stapt en zijn vrouw omhelst.
6 uur geleden