Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden verleent preventief gratie aan meerdere familieleden

Biden verleent preventief gratie aan meerdere familieleden

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden heeft kort voor zijn vertrek als Amerikaans president preventief gratie verleend aan meerdere familieleden. Het gaat om zijn broers James en Francis Biden, zijn schoonzus Sara Biden, zijn zus Valerie Biden Owens en zijn zwager John T. Owens.

In een verklaring van het Witte Huis stelt Biden gratie te verlenen aan zijn familie "voor iedere niet-gewelddadige overtreding die zij tussen 1 januari 2014 en nu" zouden hebben begaan.

"Mijn familie is onderworpen aan meedogenloze aanvallen en bedreigingen, gemotiveerd alleen door een verlangen om mij pijn te doen - de ergste vorm van partijdige politiek. Helaas heb ik geen reden om te geloven dat deze aanvallen zullen stoppen", zegt Biden in de verklaring. "Ongegronde en politiek gemotiveerde onderzoeken verwoesten de levens, veiligheid en financiële zekerheid van individuen en hun families. Zelfs als zij niets hebben misdaan en uiteindelijk worden vrijgesproken. Alleen al dat ze worden onderzocht of vervolgd kan onherstelbare schade aan hun reputaties en financiën aanrichten", aldus Biden.

Afzettingsprocedure Trump

Eerder maandag verleende Biden al preventief gratie aan een aantal politieke tegenstanders van Donald Trump, die Biden maandag opvolgde. Het gaat onder meer om parlementsleden die zich bezighielden met de afzettingsprocedure tegen Trump. Volgens Amerikaanse media zou Biden bang zijn geweest dat Trump zijn politieke tegenstanders wilde vervolgen. Door preventief gratie te verlenen kan Trump dit niet langer doen.

Begin december verleende Biden ook al gratie aan zijn zoon Hunter Biden. Hij werd eerder veroordeeld voor illegaal vuurwapenbezit en had schuld bekend in een strafzaak over belastingontduiking.

Meer uit Buitenland

IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

48 minuten geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

1 uur geleden
Vaststelling dodental treinongeluk Spanje kan nog uren duren

MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.

1 uur geleden
Trump en Syrische president bellen over geweld in noordoosten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.

2 uur geleden
Vliegtuigen onderweg naar Amerikaanse basis op Groenland

PITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
'Oefening' van bondgenoten op Groenland moet langer en groter

BRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.

2 uur geleden
Surinaams hof verlaagt straffen voormalige financiële top

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.

2 uur geleden