
Biden verleent preventief gratie aan meerdere familieleden
WASHINGTON (ANP) - Joe Biden heeft kort voor zijn vertrek als Amerikaans president preventief gratie verleend aan meerdere familieleden. Het gaat om zijn broers James en Francis Biden, zijn schoonzus Sara Biden, zijn zus Valerie Biden Owens en zijn zwager John T. Owens.
In een verklaring van het Witte Huis stelt Biden gratie te verlenen aan zijn familie "voor iedere niet-gewelddadige overtreding die zij tussen 1 januari 2014 en nu" zouden hebben begaan.
"Mijn familie is onderworpen aan meedogenloze aanvallen en bedreigingen, gemotiveerd alleen door een verlangen om mij pijn te doen - de ergste vorm van partijdige politiek. Helaas heb ik geen reden om te geloven dat deze aanvallen zullen stoppen", zegt Biden in de verklaring. "Ongegronde en politiek gemotiveerde onderzoeken verwoesten de levens, veiligheid en financiële zekerheid van individuen en hun families. Zelfs als zij niets hebben misdaan en uiteindelijk worden vrijgesproken. Alleen al dat ze worden onderzocht of vervolgd kan onherstelbare schade aan hun reputaties en financiën aanrichten", aldus Biden.
Afzettingsprocedure Trump
Eerder maandag verleende Biden al preventief gratie aan een aantal politieke tegenstanders van Donald Trump, die Biden maandag opvolgde. Het gaat onder meer om parlementsleden die zich bezighielden met de afzettingsprocedure tegen Trump. Volgens Amerikaanse media zou Biden bang zijn geweest dat Trump zijn politieke tegenstanders wilde vervolgen. Door preventief gratie te verlenen kan Trump dit niet langer doen.
Begin december verleende Biden ook al gratie aan zijn zoon Hunter Biden. Hij werd eerder veroordeeld voor illegaal vuurwapenbezit en had schuld bekend in een strafzaak over belastingontduiking.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.
11 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's claimen verantwoordelijk te zijn voor het tot zinken brengen van het schip Eternity C in de Rode Zee. Het vrachtschip werd eerder deze week aangevallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte blijft erbij dat er een groeiend gevaar is van een gelijktijdige aanval van Rusland en China op het Westen en zijn bondgenoten. Er kwam veel kritiek op die waarschuwing, waarvoor critici geen grond zien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft Californië aangeklaagd omdat trans personen in die staat mogen meedoen aan sportwedstrijden op scholen. President Donald Trump wil dat trans personen worden geweerd van sporten voor meisjes, maar Californië weigert dat beleid uit te voeren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
3 uur geleden