Biden verleent postuum gratie aan zwarte burgerrechtenactivist
WASHINGTON (ANP) - Op zijn laatste volledige werkdag als Amerikaans president heeft Joe Biden gratie verleend aan vijf personen die ooit werden veroordeeld, maar volgens hem een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Amerikaanse samenleving. Dat meldt het Witte Huis.
De gratie voor de in Jamaica geboren burgerrechtenactivist Marcus Mosiah Garvey valt op, omdat die postuum wordt verleend. Garvey leefde van 1887 tot 1940. Hij richtte de eerste scheepvaartmaatschappij op die in handen was van mensen met een zwarte huidskleur. Ook startte hij de Universal Negro Improvement Association, een stichting die in het teken stond van Afrikaanse geschiedenis en cultuur.
In 1923 werd Garvey veroordeeld voor fraude en moest hij vijf jaar de gevangenis in. In 1927 schortte toenmalig president Calvin Coolidge de rest van zijn straf al op. Door hem gratie te verlenen, scheldt Biden nu symbolisch de hele straf kwijt.
Verder verleent Biden gratie aan Darryl Chambers, een activist die strijdt tegen wapengeweld, Don Leonard Scott, Jr., de spreker van het Huis in Virginia, Kemba Smith Pradia, een strafrechtadvocaat, en Ravidath "Ravi" Ragbir, die opkomt voor migranten. Allen werden ze op een bepaald punt in hun leven veroordeeld voor niet-gewelddadige overtredingen.
Meer uit Buitenland
ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Ze mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
37 minuten geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
2 uur geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
2 uur geleden