Biden verleent postuum gratie aan zwarte burgerrechtenactivist
WASHINGTON (ANP) - Op zijn laatste volledige werkdag als Amerikaans president heeft Joe Biden gratie verleend aan vijf personen die ooit werden veroordeeld, maar volgens hem een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Amerikaanse samenleving. Dat meldt het Witte Huis.
De gratie voor de in Jamaica geboren burgerrechtenactivist Marcus Mosiah Garvey valt op, omdat die postuum wordt verleend. Garvey leefde van 1887 tot 1940. Hij richtte de eerste scheepvaartmaatschappij op die in handen was van mensen met een zwarte huidskleur. Ook startte hij de Universal Negro Improvement Association, een stichting die in het teken stond van Afrikaanse geschiedenis en cultuur.
In 1923 werd Garvey veroordeeld voor fraude en moest hij vijf jaar de gevangenis in. In 1927 schortte toenmalig president Calvin Coolidge de rest van zijn straf al op. Door hem gratie te verlenen, scheldt Biden nu symbolisch de hele straf kwijt.
Verder verleent Biden gratie aan Darryl Chambers, een activist die strijdt tegen wapengeweld, Don Leonard Scott, Jr., de spreker van het Huis in Virginia, Kemba Smith Pradia, een strafrechtadvocaat, en Ravidath "Ravi" Ragbir, die opkomt voor migranten. Allen werden ze op een bepaald punt in hun leven veroordeeld voor niet-gewelddadige overtredingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
6 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
6 uur geleden