Biden verleent postuum gratie aan zwarte burgerrechtenactivist
WASHINGTON (ANP) - Op zijn laatste volledige werkdag als Amerikaans president heeft Joe Biden gratie verleend aan vijf personen die ooit werden veroordeeld, maar volgens hem een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Amerikaanse samenleving. Dat meldt het Witte Huis.
De gratie voor de in Jamaica geboren burgerrechtenactivist Marcus Mosiah Garvey valt op, omdat die postuum wordt verleend. Garvey leefde van 1887 tot 1940. Hij richtte de eerste scheepvaartmaatschappij op die in handen was van mensen met een zwarte huidskleur. Ook startte hij de Universal Negro Improvement Association, een stichting die in het teken stond van Afrikaanse geschiedenis en cultuur.
In 1923 werd Garvey veroordeeld voor fraude en moest hij vijf jaar de gevangenis in. In 1927 schortte toenmalig president Calvin Coolidge de rest van zijn straf al op. Door hem gratie te verlenen, scheldt Biden nu symbolisch de hele straf kwijt.
Verder verleent Biden gratie aan Darryl Chambers, een activist die strijdt tegen wapengeweld, Don Leonard Scott, Jr., de spreker van het Huis in Virginia, Kemba Smith Pradia, een strafrechtadvocaat, en Ravidath "Ravi" Ragbir, die opkomt voor migranten. Allen werden ze op een bepaald punt in hun leven veroordeeld voor niet-gewelddadige overtredingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
46 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiƫle diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
48 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
49 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiƫle misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
3 uur geleden