Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden verleent postuum gratie aan zwarte burgerrechtenactivist

Biden verleent postuum gratie aan zwarte burgerrechtenactivist

WASHINGTON (ANP) - Op zijn laatste volledige werkdag als Amerikaans president heeft Joe Biden gratie verleend aan vijf personen die ooit werden veroordeeld, maar volgens hem een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Amerikaanse samenleving. Dat meldt het Witte Huis.

De gratie voor de in Jamaica geboren burgerrechtenactivist Marcus Mosiah Garvey valt op, omdat die postuum wordt verleend. Garvey leefde van 1887 tot 1940. Hij richtte de eerste scheepvaartmaatschappij op die in handen was van mensen met een zwarte huidskleur. Ook startte hij de Universal Negro Improvement Association, een stichting die in het teken stond van Afrikaanse geschiedenis en cultuur.

In 1923 werd Garvey veroordeeld voor fraude en moest hij vijf jaar de gevangenis in. In 1927 schortte toenmalig president Calvin Coolidge de rest van zijn straf al op. Door hem gratie te verlenen, scheldt Biden nu symbolisch de hele straf kwijt.

Verder verleent Biden gratie aan Darryl Chambers, een activist die strijdt tegen wapengeweld, Don Leonard Scott, Jr., de spreker van het Huis in Virginia, Kemba Smith Pradia, een strafrechtadvocaat, en Ravidath "Ravi" Ragbir, die opkomt voor migranten. Allen werden ze op een bepaald punt in hun leven veroordeeld voor niet-gewelddadige overtredingen.

Meer uit Buitenland

Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

42 minuten geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

3 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

4 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

5 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

5 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

6 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

8 uur geleden