Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden verleent gratie en verlicht straf van bijna 1500 gevangenen

Biden verleent gratie en verlicht straf van bijna 1500 gevangenen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden heeft gratie verleend of straffen verminderd van bijna 1500 gevangenen. Het gaat volgens het Witte Huis om mensen die een celstraf kregen en tijdens de uitbraak van covid huisarrest kregen opgelegd om het aantal gedetineerden in gevangenissen te verminderen.

Biden zei dat Amerika is gebouwd op de belofte dat er een tweede kans mogelijk is. "Ik heb het voorrecht mensen te vergeven die hebben aangetoond dat ze berouw hebben en dat ze herstellen". Biden heeft meerdere keren gratie verleend en doet dat naar verwachting in de laatste weken van zijn presidentschap opnieuw. Hij deed dat in 2022 voor gevangenen die vastzaten voor het bezit van marihuana. Later kwam er ook strafvermindering voor een aantal mensen die vastzaten voor de verkoop en het gebruik van marihuana. Begin dit jaar werd er strafvermindering of kwijtschelding gegeven aan voormalige militairen die veroordeeld werden naar aanleiding van hun seksuele oriëntatie.

Eerder deze maand verleende hij gratie aan zijn zoon Hunter die is veroordeeld voor vuurwapenbezit en die in Los Angeles schuld heeft bekend in een strafzaak over belastingontduiking. Biden had lang volgehouden dat hij dat niet zou doen en kreeg veel kritiek op deze gratieverlening.

In de VS zitten naar schatting 1,9 miljoen mensen vast, de meesten in gevangenissen en huizen van bewaring.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

3 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

3 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

3 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

8 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

9 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

10 uur geleden