Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden verleent gratie en verlicht straf van bijna 1500 gevangenen

Biden verleent gratie en verlicht straf van bijna 1500 gevangenen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden heeft gratie verleend of straffen verminderd van bijna 1500 gevangenen. Het gaat volgens het Witte Huis om mensen die een celstraf kregen en tijdens de uitbraak van covid huisarrest kregen opgelegd om het aantal gedetineerden in gevangenissen te verminderen.

Biden zei dat Amerika is gebouwd op de belofte dat er een tweede kans mogelijk is. "Ik heb het voorrecht mensen te vergeven die hebben aangetoond dat ze berouw hebben en dat ze herstellen". Biden heeft meerdere keren gratie verleend en doet dat naar verwachting in de laatste weken van zijn presidentschap opnieuw. Hij deed dat in 2022 voor gevangenen die vastzaten voor het bezit van marihuana. Later kwam er ook strafvermindering voor een aantal mensen die vastzaten voor de verkoop en het gebruik van marihuana. Begin dit jaar werd er strafvermindering of kwijtschelding gegeven aan voormalige militairen die veroordeeld werden naar aanleiding van hun seksuele oriëntatie.

Eerder deze maand verleende hij gratie aan zijn zoon Hunter die is veroordeeld voor vuurwapenbezit en die in Los Angeles schuld heeft bekend in een strafzaak over belastingontduiking. Biden had lang volgehouden dat hij dat niet zou doen en kreeg veel kritiek op deze gratieverlening.

In de VS zitten naar schatting 1,9 miljoen mensen vast, de meesten in gevangenissen en huizen van bewaring.

Meer uit Buitenland

Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

1 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

5 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

5 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

5 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

8 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

9 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

10 uur geleden