Biden verleent gratie en verlicht straf van bijna 1500 gevangenen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Joe Biden heeft gratie verleend of straffen verminderd van bijna 1500 gevangenen. Het gaat volgens het Witte Huis om mensen die een celstraf kregen en tijdens de uitbraak van covid huisarrest kregen opgelegd om het aantal gedetineerden in gevangenissen te verminderen.
Biden zei dat Amerika is gebouwd op de belofte dat er een tweede kans mogelijk is. "Ik heb het voorrecht mensen te vergeven die hebben aangetoond dat ze berouw hebben en dat ze herstellen". Biden heeft meerdere keren gratie verleend en doet dat naar verwachting in de laatste weken van zijn presidentschap opnieuw. Hij deed dat in 2022 voor gevangenen die vastzaten voor het bezit van marihuana. Later kwam er ook strafvermindering voor een aantal mensen die vastzaten voor de verkoop en het gebruik van marihuana. Begin dit jaar werd er strafvermindering of kwijtschelding gegeven aan voormalige militairen die veroordeeld werden naar aanleiding van hun seksuele oriëntatie.
Eerder deze maand verleende hij gratie aan zijn zoon Hunter die is veroordeeld voor vuurwapenbezit en die in Los Angeles schuld heeft bekend in een strafzaak over belastingontduiking. Biden had lang volgehouden dat hij dat niet zou doen en kreeg veel kritiek op deze gratieverlening.
In de VS zitten naar schatting 1,9 miljoen mensen vast, de meesten in gevangenissen en huizen van bewaring.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
11 uur geleden