Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden vergelijkt belasting Trump met die van werkende Amerikanen

Biden vergelijkt belasting Trump met die van werkende Amerikanen

WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft in een video de inkomstenbelasting die president Donald Trump in 2016 betaalde vergeleken met de belastingen die werkende Amerikanen betalen. Het is een reactie op het bericht van The New York Times dat Trump in 2016 en 2017 750 dollar aan inkomstenbelasting betaalde.

In de video worden beelden van onder meer leraren, verplegers en bouwvakkers getoond, telkens staat er dan bij vermeld hoeveel belasting zij jaarlijks betalen. Zo betalen leraren ruim 7000 dollar en bouwvakkers ongeveer 16.000 dollar. Biden wil hiermee aantonen dat de "selfmade miljardair" Trump aanzienlijk minder betaalt dan de gemiddelde Amerikaan. Ook running mate Kamala Harris deelde de video.

Ook andere Democraten reageerden boos en verbaasd op het bericht van The New York Times, dat overigens door Trump wordt afgedaan als nepnieuws. "Het artikel van The New York Times geeft een inkijk in hoe president Trump de wet heeft gebruikt om geen belasting te betalen", aldus voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi. "Het is een teken van Trumps minachting voor de werkende Amerikanen dat hij jarenlang de belastingwet heeft misbruikt en daarna een wet heeft aangenomen om de rijken nog rijker te maken."

Alexandria Ocasio-Cortez, een progressief lid van het Huis, zei dat zij in 2016 en 2017 duizenden dollars aan belasting afdroeg toen ze nog werkte als barvrouw. "Trump droeg nog minder bij aan het welzijn van ons land dan barpersoneel en ongedocumenteerde migranten. Donald Trump heeft nooit meer om ons land gegeven dan om zichzelf."

Meer uit Buitenland

Trump noemt historisch staatsbezoek VK grote eer

WINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.

26 minuten geleden
Times: VK wil na vertrek Trump Palestijnse staat erkennen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.

1 uur geleden
Bolsonaro lijdt aan huidkanker

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.

3 uur geleden
Advocaten melden eerste bezoek aan PKK-leider Öcalan in jaren

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.

3 uur geleden
Anti-Trump-betogers demonstreren in Londen

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".

4 uur geleden
Meer dan 65.000 doden gemeld in Gazastrook sinds begin oorlog

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.

6 uur geleden
Eerste door bondgenoten betaalde Amerikaanse wapens naar Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.

6 uur geleden