Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: vaccinatieplan Trump 'loopt ver achter'

Biden: vaccinatieplan Trump 'loopt ver achter'

WILMINGTON (ANP/RTR/AFP) - De verkozen Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag gezworen dat hij zich uitermate zal inspannen om Covid-19 te bestrijden, zodra hij in functie is. Hij zei in een toespraak over de coronacrisis vanuit zijn woonplaats Wilmington (Delaware) dat de vaccinatiecampagne van president Donald Trump tekortschiet.

"Het distributieplan van de regering Trump loopt ver achter", aldus Biden. De aankomend president zei dat ongeveer 2,1 miljoen Amerikanen zijn gevaccineerd, beduidend minder dan de 20 miljoen die Trump tegen het einde van het jaar had beloofd. "Ik ga hemel en aarde bewegen om ons in de juiste richting te krijgen."

Na een briefing door deskundigen beloofde Biden dat hij als president de "grootste operationele uitdaging die we ooit als natie hebben gehad" zou aangaan om de ziekte te bestrijden, die wereldwijd meer dan 1,7 miljoen levens heeft geëist.

Reactieplan

Biden, die op 20 januari in functie treedt, bevestigde dat hij zich zou beroepen op een wet op de defensieproductie, die stamt uit de tijd van de Korea-oorlog om de industrie te verplichten om de productie van vaccins voor de overheid op te voeren.

Hij vroeg ook smekend aan de Amerikanen om mondmaskers te dragen om de verspreiding van het coronavirus te voorkomen en zei dat hij gezichtsbedekking verplicht zal stellen op plekken waar de federale overheid de bevoegdheid hiertoe heeft, zoals in vliegtuigen.

"We gaan er ook voor zorgen dat de vaccins eerlijk verdeeld worden, zodat iedereen er een kan krijgen, ongeacht de huidskleur of woonplaats." Hij sprak het vertrouwen uit in een terugkeer naar normaal in 2021, maar niet onmiddellijk. "We zien misschien nog geen verbetering tot we ver in maart zijn, want het zal enige tijd duren voor ons reactieplan op Covid zichtbare vooruitgang zal laten zien", zei Biden. "De volgende weken en maanden zullen heel moeilijk zijn, een zeer moeilijke periode voor onze natie, misschien het moeilijkst van deze hele pandemie."

Meer uit Buitenland

VS-legerminister Driscoll stapt op na spanningen met Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.

55 minuten geleden
Politie schiet vrouw neer na steekpartij in hart van New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.

59 minuten geleden
Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

3 uur geleden
Franse oud-premier Édouard Balladur (97) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.

5 uur geleden
Zweden tekent miljardencontract voor aankoop Franse fregatten

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden
Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.

8 uur geleden
Modi roept 'vriend' Poetin op tot einde aan Oekraïne-oorlog

BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.

8 uur geleden