Biden: vaccin op korte termijn is onredelijk
MOOSIC (ANP) - De Democratische Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden heeft woensdag de claim van president Trump dat er binnenkort mogelijk een coronavaccin is in de Verenigde Staten fel tegengesproken. Trump zei dinsdag dat het land weken verwijderd is van een dergelijk vaccin.
"Het idee dat er een vaccin komt en alles morgen weer in orde is, het is simpelweg niet rationeel, niet redelijk", zei Biden tijdens een bijeenkomst met burgers in de staat Pennsylvania, die georganiseerd werd door CNN.
Bij eenzelfde soort evenement zei Trump dinsdag dat een vaccin mogelijk in drie à vier weken tijd, nog voor de presidentsverkiezingen in november, voorhanden is. Op een persconferentie stelde de Republikein een dag later dat eind dit jaar minstens honderd miljoen coronavaccins verspreid worden in de VS. De meeste deskundigen, waaronder het hoofd van gezondheidsdienst CDC, verwachten echter dat een vaccin mogelijk medio volgend jaar of iets later op grote schaal beschikbaar kan zijn.
Biden viel Trump gedurende de avond meerdere keren aan op diens aanpak van de coronapandemie. Zelf ligt de president recentelijk onder vuur nadat uit geluidsopnames door de vermaarde journalist Bob Woodward bleek dat Trump al vroegtijdig wist hoe gevaarlijk het nieuwe coronavirus is, maar dat opzettelijk bagatelliseerde. "Hij wist het en deed niets", zei Biden daarover. "Het is zowat crimineel." Zelf zei Trump onlangs dat hij paniek probeerde te voorkomen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Human Rights Watch waarschuwt voor de verregaande internetbeperkingen die Turkije recentelijk heeft opgelegd aan enkele media en organisaties. In een persbericht spreekt de mensenrechtenorganisatie van het beletten van de vrijheid van meningsuiting en roept ze de autoriteiten op hun censuur te staken.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Marché des Enfants Rouges, de oudste overdekte markt van Parijs, is volledig verwoest door een brand. De burgemeester van het centrum van Parijs, Ariel Weil zei maandagochtend dat de brand onder controle was, maar dat de markt niet meer te redden viel.
41 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-sancties tegen Rusland werken veel beter als "de VS op een lijn met ons zouden zitten", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. De deal die de VS met Rusland heeft gesloten over de levering van diesel, helpt niet om de druk op Rusland te vergroten, voegde ze daaraan toe. Kallas riep de VS op sancties tegen Rusland in te stellen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
11 uur geleden