Biden: vaccin op korte termijn is onredelijk
MOOSIC (ANP) - De Democratische Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden heeft woensdag de claim van president Trump dat er binnenkort mogelijk een coronavaccin is in de Verenigde Staten fel tegengesproken. Trump zei dinsdag dat het land weken verwijderd is van een dergelijk vaccin.
"Het idee dat er een vaccin komt en alles morgen weer in orde is, het is simpelweg niet rationeel, niet redelijk", zei Biden tijdens een bijeenkomst met burgers in de staat Pennsylvania, die georganiseerd werd door CNN.
Bij eenzelfde soort evenement zei Trump dinsdag dat een vaccin mogelijk in drie à vier weken tijd, nog voor de presidentsverkiezingen in november, voorhanden is. Op een persconferentie stelde de Republikein een dag later dat eind dit jaar minstens honderd miljoen coronavaccins verspreid worden in de VS. De meeste deskundigen, waaronder het hoofd van gezondheidsdienst CDC, verwachten echter dat een vaccin mogelijk medio volgend jaar of iets later op grote schaal beschikbaar kan zijn.
Biden viel Trump gedurende de avond meerdere keren aan op diens aanpak van de coronapandemie. Zelf ligt de president recentelijk onder vuur nadat uit geluidsopnames door de vermaarde journalist Bob Woodward bleek dat Trump al vroegtijdig wist hoe gevaarlijk het nieuwe coronavirus is, maar dat opzettelijk bagatelliseerde. "Hij wist het en deed niets", zei Biden daarover. "Het is zowat crimineel." Zelf zei Trump onlangs dat hij paniek probeerde te voorkomen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-topman António Guterres heeft gewaarschuwd voor de snelle ontwikkeling van AI. Kunstmatige intelligentie wordt volgens hem sneller ingezet dan mensen kunnen bijhouden. Hij pleit daarom voor internationale regels om potentiële risico's te beperken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De begrafenisstoet van ayatollah Ali Khamenei, de Iraanse opperste leider die aan het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël om het leven kwam, is maandagochtend in Teheran van start gegaan. Deze wordt gevolgd door een "enorme menigte", aldus de Iraanse staatszender Irib.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische raketaanvallen op Kyiv in de nacht van zondag op maandag zijn zeker tien mensen om het leven gekomen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
4 uur geledenROTA (ANP) - Supertyfoon Bavi heeft "grote schade" aangericht op het eiland Rota in de Amerikaanse Noordelijke Marianen. Dat hebben de autoriteiten maandag bekendgemaakt, waarbij ze spraken van "heftige winden" en "overstromingen".
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense autoriteiten melden Russische raketaanvallen op de hoofdstad Kyiv in de nacht van zondag op maandag. "De vijand valt aan met ballistische raketten", schreef Tymur Tkachenko, hoofd van het militaire bestuur van de Oekraïense hoofdstad, op Telegram.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3342, melden de autoriteiten. Op 24 juni werd het Zuid-Amerikaanse land opgeschrikt door twee bevingen met een kracht van 7.2 en 7.5. Met name de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.
12 uur geledenPERPIGNAN (ANP/AFP) - In het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, worden zo'n 10.000 inwoners geëvacueerd als gevolg van de natuurbranden in het gebied. Dat meldt de prefectuur op een persconferentie. Het vuur heeft al 1650 hectare verzwolgen.
13 uur geleden