Biden 'uiterst negatief' over Russische kernwapens in Belarus
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden had een "uiterst negatieve" reactie toen hij hoorde dat Rusland is begonnen met het verplaatsen van kernwapens naar Belarus. Dat vertelde Biden vrijdagavond tijdens een persmoment in Washington.
Eerder op de dag verklaarde het Amerikaanse Institute for the Study of War (ISW) dat de actie van Rusland niet betekent dat de nucleaire dreiging verhoogd is. De denktank wees erop dat Rusland nu al in staat is om verschillende doelen te raken. Daarvoor was het niet nodig om de wapens naar Belarus te verhuizen. Volgens het ISW is het voornamelijk een manier om Belarus verder in te lijven in de Russische invloedssfeer. Daarnaast stelt het ISW dat het sowieso onwaarschijnlijk is dat Rusland kernwapens zal inzetten tegen Oekraïne of andere doelen.
Donderdag veroordeelde de Japanse kabinetschef Hirokazu Matsuno het verplaatsen van de kernwapens. "Als het enige land dat tijdens een conflict is aangevallen met kernwapens, zal Japan nooit Ruslands dreiging met kernwapens accepteren, laat staan het gebruik ervan", aldus Matsuno.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij Rusland waarschijnlijk extra sancties oplegt als de Russische president Vladimir Poetin weigert te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Zeker vier mensen zijn gewond geraakt door een steekpartij in Tel Aviv. De hulpdiensten zeggen dat de dader is gedood. Een journalist zag iemand levenloos op straat liggen. De politie spreekt van een "terrorist met een mes" die op twee plaatsen instak op burgers.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de verdreven Syrische leider Bashar al-Assad, zegt een bron rond de zaak tegen persbureau AFP. Hij wordt als toenmalig opperbevelhebber van de Syrische strijdkrachten verantwoordelijk gehouden voor een bombardement uit 2017.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort na zijn aantreden de beveiliging van zijn voormalige topmedewerker John Bolton geschrapt. Dat heeft de voormalige Nationale Veiligheidsadviseur bevestigd tegenover CNN.
9 uur geledenBOLU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de grote brand in een hotel in het Turkse skioord Kartalkaya is verder opgelopen. Zeker 77 mensen zijn om het leven gekomen, verklaarde de minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya nadat eerder 66 doden waren gemeld. 52 van de slachtoffers zijn inmiddels geïdentificeerd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Amerikaanse regering heeft een hoge militair uit haar functie ontheven. Het gaat volgens de krant The Washington Post om admiraal Linda Fagan, de hoogste officier binnen de kustwacht.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag samen met zijn vicepresident J.D. Vance een gebedsdienst in de Washington National Cathedral bijgewoond. Daarmee zijn de activiteiten rond zijn inauguratie officieel afgerond.
11 uur geleden