
Biden: Trump misbruikt debat over grensbewaking voor eigen gewin
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden beschuldigt zijn voorganger ervan het debat rond grensbewaking te misbruiken voor zijn eigen politieke gewin. Volgens Biden dwarsboomt Donald Trump een financieel pakket waar woensdag voor gestemd zou worden in de Senaat.
Republikeinen en Democraten werden het lange tijd niet eens over de financiering. Daarna leken de partijen het toch eens te zijn geworden over het pakket, maar dinsdag gaven veel Republikeinen aan niet meer voor te gaan stemmen. Biden stelt dat het door Trumps invloed komt dat Republikeinen zich nu terugtrekken.
Het pakket zou 118 miljard dollar (zo'n 109 miljard euro) vrijmaken voor zowel grensbewaking als steun aan Oekraïne. Volgens Biden is een stem tegen het pakket "hetzelfde als Poetin steunen".
Streng migratiebeleid is een populair thema onder aanhangers van de Republikeinen en voormalig president Trump. Voor de Democraten is steun aan Oekraïne een belangrijk onderwerp, iets waar steeds meer Republikeinen zich tegen verzetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.
7 uur geledenBRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.
8 uur geleden