Biden: Trump misbruikt debat over grensbewaking voor eigen gewin
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden beschuldigt zijn voorganger ervan het debat rond grensbewaking te misbruiken voor zijn eigen politieke gewin. Volgens Biden dwarsboomt Donald Trump een financieel pakket waar woensdag voor gestemd zou worden in de Senaat.
Republikeinen en Democraten werden het lange tijd niet eens over de financiering. Daarna leken de partijen het toch eens te zijn geworden over het pakket, maar dinsdag gaven veel Republikeinen aan niet meer voor te gaan stemmen. Biden stelt dat het door Trumps invloed komt dat Republikeinen zich nu terugtrekken.
Het pakket zou 118 miljard dollar (zo'n 109 miljard euro) vrijmaken voor zowel grensbewaking als steun aan Oekraïne. Volgens Biden is een stem tegen het pakket "hetzelfde als Poetin steunen".
Streng migratiebeleid is een populair thema onder aanhangers van de Republikeinen en voormalig president Trump. Voor de Democraten is steun aan Oekraïne een belangrijk onderwerp, iets waar steeds meer Republikeinen zich tegen verzetten.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
11 uur geleden