Biden: Trump misbruikt debat over grensbewaking voor eigen gewin
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden beschuldigt zijn voorganger ervan het debat rond grensbewaking te misbruiken voor zijn eigen politieke gewin. Volgens Biden dwarsboomt Donald Trump een financieel pakket waar woensdag voor gestemd zou worden in de Senaat.
Republikeinen en Democraten werden het lange tijd niet eens over de financiering. Daarna leken de partijen het toch eens te zijn geworden over het pakket, maar dinsdag gaven veel Republikeinen aan niet meer voor te gaan stemmen. Biden stelt dat het door Trumps invloed komt dat Republikeinen zich nu terugtrekken.
Het pakket zou 118 miljard dollar (zo'n 109 miljard euro) vrijmaken voor zowel grensbewaking als steun aan Oekraïne. Volgens Biden is een stem tegen het pakket "hetzelfde als Poetin steunen".
Streng migratiebeleid is een populair thema onder aanhangers van de Republikeinen en voormalig president Trump. Voor de Democraten is steun aan Oekraïne een belangrijk onderwerp, iets waar steeds meer Republikeinen zich tegen verzetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
9 uur geleden