Biden: Trump misbruikt debat over grensbewaking voor eigen gewin
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden beschuldigt zijn voorganger ervan het debat rond grensbewaking te misbruiken voor zijn eigen politieke gewin. Volgens Biden dwarsboomt Donald Trump een financieel pakket waar woensdag voor gestemd zou worden in de Senaat.
Republikeinen en Democraten werden het lange tijd niet eens over de financiering. Daarna leken de partijen het toch eens te zijn geworden over het pakket, maar dinsdag gaven veel Republikeinen aan niet meer voor te gaan stemmen. Biden stelt dat het door Trumps invloed komt dat Republikeinen zich nu terugtrekken.
Het pakket zou 118 miljard dollar (zo'n 109 miljard euro) vrijmaken voor zowel grensbewaking als steun aan Oekraïne. Volgens Biden is een stem tegen het pakket "hetzelfde als Poetin steunen".
Streng migratiebeleid is een populair thema onder aanhangers van de Republikeinen en voormalig president Trump. Voor de Democraten is steun aan Oekraïne een belangrijk onderwerp, iets waar steeds meer Republikeinen zich tegen verzetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden