Biden: Trump liegt als Goebbels
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft zijn rivaal Donald Trump verweten te liegen als Joseph Goebbels, de propagandaminister van de nazi's. Als je een leugen maar lang genoeg vertelt en herhaalt en herhaalt dan wordt die volgens Biden uiteindelijk vanzelf als algemene kennis aanvaard.
Biden zei dat in een zaterdag door MSNBC uitgezonden interview als reactie op de vraag over Trumps bewering dat hij een gevaarlijke socialist is. De Amerikaanse president Trump schildert Biden behalve als "Sleepy Joe" ook om de haverklap af als iemand die "radicaal links" in de kaart speelt. Bovendien beschuldigt hij de Democraten ervan in te zetten op stemmen per post in de hoop de verkiezingsuitslag van 3 november te kunnen manipuleren met valse stembiljetten.
Goebbels was in nazi-Duitsland een van de belangrijkste vertrouwelingen van Adolf Hitler en een wegbereider van de Holocaust.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
3 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
4 uur geleden