Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: Trump heeft geweigerd wil van het volk te respecteren

Biden: Trump heeft geweigerd wil van het volk te respecteren

WILMINGTON (ANP) - Joe Biden, de aanstaande president van de Verenigde Staten, heeft hard uitgehaald naar president Donald Trump in een toespraak kort nadat het kiescollege zijn verkiezingszege had bekrachtigd. Trump, die de verkiezingsuitslag nog altijd niet accepteert, "heeft geweigerd de wil van het volk te respecteren", aldus Biden. Het is voor het eerst sinds het einde van de verkiezingen dat Biden zich zo direct kritisch uitlaat over zijn voorganger.

Vanuit zijn woonplaats Wilmington (Delaware) benadrukte Biden nogmaals dat het land de bladzijde moet omslaan na de ongekend spannende en polariserende verkiezingstijd in het land, "om één te worden, om te herstellen". Even daarvoor had Biden 306 stemmen gekregen in het kiescollege, precies de hoeveelheid die hij gebaseerd op de verkiezingsuitslag in november had moeten krijgen, en ook dezelfde hoeveelheid waarmee Donald Trump vier jaar geleden president werd nadat hij Hillary Clinton had verslagen.

"Volgens zijn eigen standaarden betekenden deze cijfers toen een duidelijke overwinning, en ik wil met respect suggereren dat die dat nu nog steeds doen", merkte Biden op. President Trump "heeft geweigerd de wil van het volk te respecteren, de rechtsstaat te respecteren, en heeft geweigerd onze grondwet te eerbiedigen", aldus Biden.

"Wij, het volk, hebben gestemd. Onze instituties zijn overeind gebleven. De integriteit van onze verkiezingen blijft intact", zei de aanstaande president verder. "De vlam van de democratie is in dit land lang geleden ontstoken. En we weten dat niets - zelfs geen pandemie of machtsmisbruik - die vlam kan doven", aldus Biden. "In deze slag om de ziel van Amerika, heeft de democratie gezegevierd."

De verkozen president richtte zich ook tot de Amerikanen die niet op hem hadden gestemd. "Ik heb tijdens de hele campagne gezegd dat ik een president voor alle Amerikanen zal zijn. Ik zal net zo hard werken voor hen die niet voor mij hebben gestemd als voor degenen die dat wel hebben gedaan." Biden riep het volk op om vooral vooruit te kijken naar het "dringende werk" dat gedaan moet worden om de corona-epidemie in het land te bedwingen "en daarna onze economie beter te herbouwen dan ooit tevoren".

Meer uit Buitenland

Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

1 uur geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

1 uur geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

3 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

5 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

5 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

10 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

11 uur geleden