Biden: Trump gaat verkiezingsuitslag niet aanvaarden
WASHINGTON (ANP/AFP) - Joe Biden is ervan overtuigd dat zijn Republikeinse rivaal Donald Trump zich niet gaat neerleggen bij een mogelijk verlies in de presidentsverkiezingen later dit jaar. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met nieuwszender CNN woensdagavond (plaatselijke tijd).
Volgens Biden is het waarschijnlijk dat Trump net als in 2020 zijn nederlaag weigert toe te geven. "Ik beloof je dat hij het niet zal doen, wat gevaarlijk is."
Trump blijft volhouden, zonder bewijs, dat hij de verkiezingen van 2020 heeft gewonnen, in weerwil van een reeks verloren rechtszaken die hij heeft aangespannen. "Hoeveel rechtszaken zijn er geweest? Zaken bij het Hooggerechtshof? Ze zeiden allemaal 'dit zijn volkomen legitieme verkiezingen geweest'", zei Biden. "Maar dit is Trump."
"Je kunt niet alleen van je land houden als je wint", aldus Biden.
Afgelopen week liet Trump tijdens een interview doorschemeren dat hij de verkiezingsuitslag mogelijk in twijfel zou trekken. Naar zijn zeggen zou hij het resultaat alleen aanvaarden "als alles netjes is verlopen". Zo niet, dan zou er volgens hem "gevochten" moeten worden om het land.
Volgens de 81-jarige Biden hopen de bondgenoten van de VS dat hij in november een tweede termijn wint. "Kijk, ik reis de wereld rond en andere wereldleiders, weet je wat ze allemaal zeggen? Tachtig procent zegt na een bijeenkomst: 'Je moet winnen, mijn democratie staat op het spel.'"
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
6 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
4 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
5 uur geleden