Biden: Trump gaat verkiezingsuitslag niet aanvaarden
WASHINGTON (ANP/AFP) - Joe Biden is ervan overtuigd dat zijn Republikeinse rivaal Donald Trump zich niet gaat neerleggen bij een mogelijk verlies in de presidentsverkiezingen later dit jaar. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met nieuwszender CNN woensdagavond (plaatselijke tijd).
Volgens Biden is het waarschijnlijk dat Trump net als in 2020 zijn nederlaag weigert toe te geven. "Ik beloof je dat hij het niet zal doen, wat gevaarlijk is."
Trump blijft volhouden, zonder bewijs, dat hij de verkiezingen van 2020 heeft gewonnen, in weerwil van een reeks verloren rechtszaken die hij heeft aangespannen. "Hoeveel rechtszaken zijn er geweest? Zaken bij het Hooggerechtshof? Ze zeiden allemaal 'dit zijn volkomen legitieme verkiezingen geweest'", zei Biden. "Maar dit is Trump."
"Je kunt niet alleen van je land houden als je wint", aldus Biden.
Afgelopen week liet Trump tijdens een interview doorschemeren dat hij de verkiezingsuitslag mogelijk in twijfel zou trekken. Naar zijn zeggen zou hij het resultaat alleen aanvaarden "als alles netjes is verlopen". Zo niet, dan zou er volgens hem "gevochten" moeten worden om het land.
Volgens de 81-jarige Biden hopen de bondgenoten van de VS dat hij in november een tweede termijn wint. "Kijk, ik reis de wereld rond en andere wereldleiders, weet je wat ze allemaal zeggen? Tachtig procent zegt na een bijeenkomst: 'Je moet winnen, mijn democratie staat op het spel.'"
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
11 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
4 uur geleden