Biden: Trump gaat verkiezingsuitslag niet aanvaarden
WASHINGTON (ANP/AFP) - Joe Biden is ervan overtuigd dat zijn Republikeinse rivaal Donald Trump zich niet gaat neerleggen bij een mogelijk verlies in de presidentsverkiezingen later dit jaar. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met nieuwszender CNN woensdagavond (plaatselijke tijd).
Volgens Biden is het waarschijnlijk dat Trump net als in 2020 zijn nederlaag weigert toe te geven. "Ik beloof je dat hij het niet zal doen, wat gevaarlijk is."
Trump blijft volhouden, zonder bewijs, dat hij de verkiezingen van 2020 heeft gewonnen, in weerwil van een reeks verloren rechtszaken die hij heeft aangespannen. "Hoeveel rechtszaken zijn er geweest? Zaken bij het Hooggerechtshof? Ze zeiden allemaal 'dit zijn volkomen legitieme verkiezingen geweest'", zei Biden. "Maar dit is Trump."
"Je kunt niet alleen van je land houden als je wint", aldus Biden.
Afgelopen week liet Trump tijdens een interview doorschemeren dat hij de verkiezingsuitslag mogelijk in twijfel zou trekken. Naar zijn zeggen zou hij het resultaat alleen aanvaarden "als alles netjes is verlopen". Zo niet, dan zou er volgens hem "gevochten" moeten worden om het land.
Volgens de 81-jarige Biden hopen de bondgenoten van de VS dat hij in november een tweede termijn wint. "Kijk, ik reis de wereld rond en andere wereldleiders, weet je wat ze allemaal zeggen? Tachtig procent zegt na een bijeenkomst: 'Je moet winnen, mijn democratie staat op het spel.'"
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden