Biden tegen zijn partij: kans om mij opzij te schuiven verkeken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in een brief aan partijgenoten herhaald geen plannen te hebben om zich terug te trekken als kandidaat. Hij schrijft dat Democraten al de kans hebben gehad zich over hem uit te spreken bij de voorverkiezingen van hun partij. "De achterban van de Democratische Partij heeft gestemd. En ze hebben mij gekozen om de partij te vertegenwoordigen."
De 81-jarige Biden staat onder druk om zich terug te trekken als kandidaat na zijn moeizame debatoptreden tegen Donald Trump. Biden schrijft in zijn brief zijn ogen niet te sluiten voor de kritiek, maar opgeven is hij niet van plan. "Ik zou niet meedoen als ik er niet volledig van overtuigd was dat ik de beste persoon ben om Donald Trump te verslaan", aldus Biden, wiens brief naar buiten kwam via Amerikaanse media.
De president zegt dat inmiddels een week uitvoerig is gepraat over hoe het verder moet. Hij vindt dat het nu tijd is om een punt te zetten achter die discussie. "We hebben maar één taak en dat is Donald Trump verslaan."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
5 uur geleden