Biden tegen zijn partij: kans om mij opzij te schuiven verkeken
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in een brief aan partijgenoten herhaald geen plannen te hebben om zich terug te trekken als kandidaat. Hij schrijft dat Democraten al de kans hebben gehad zich over hem uit te spreken bij de voorverkiezingen van hun partij. "De achterban van de Democratische Partij heeft gestemd. En ze hebben mij gekozen om de partij te vertegenwoordigen."
De 81-jarige Biden staat onder druk om zich terug te trekken als kandidaat na zijn moeizame debatoptreden tegen Donald Trump. Biden schrijft in zijn brief zijn ogen niet te sluiten voor de kritiek, maar opgeven is hij niet van plan. "Ik zou niet meedoen als ik er niet volledig van overtuigd was dat ik de beste persoon ben om Donald Trump te verslaan", aldus Biden, wiens brief naar buiten kwam via Amerikaanse media.
De president zegt dat inmiddels een week uitvoerig is gepraat over hoe het verder moet. Hij vindt dat het nu tijd is om een punt te zetten achter die discussie. "We hebben maar één taak en dat is Donald Trump verslaan."
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
6 uur geleden