Biden: steun voor Israël onwrikbaar
WASHINGTON (ANP) - Joe Biden blijft toegewijd aan bondgenoot Israël en aan de vrijlating van de gijzelaars die nog worden vastgehouden in de Gazastrook. Dat zegt de Amerikaanse president zondagavond (plaatselijke tijd) in een boodschap voor de joodse feestdag Pesach.
"Mijn toewijding aan de veiligheid van het Joodse volk, de veiligheid van Israël en zijn bestaansrecht als onafhankelijke Joodse staat is ijzersterk", zei Biden in een verklaring.
Maandagavond begint de viering van Pesach, die de bevrijding van de Joden uit de Egyptische slavernij herdenkt. Bij de Hamas-aanval op 7 oktober werden talloze mensen gegijzeld en vanuit Israël meegenomen naar de Gazastrook. Tot een paar weken geleden ging Israël ervan uit dat iets minder dan 100 van de 130 overgebleven gijzelaars nog in leven waren. Sindsdien wordt echter gevreesd dat aanzienlijk meer van hen al dood zijn.
"Dit Pesach valt bijzonder zwaar voor de families van de gijzelaars die proberen de geest van de feestdag te eren - een verhaal waarin vrijheid centraal staat - terwijl hun dierbaren in gevangenschap blijven", zei Biden.
Bidens regering werkt naar eigen zeggen "de klok rond" om de bevrijding van de gijzelaars te bewerkstelligen en een "onmiddellijk en langdurig staakt-het-vuren" in Gaza te realiseren. "We zullen blijven werken aan een tweestatenoplossing die gelijke veiligheid, welvaart en duurzame vrede biedt voor Israëliërs en Palestijnen", zei Biden.
De onderhandelingen, waarbij voornamelijk door de VS, Qatar en Egypte wordt bemiddeld, hebben tot nu toe niets opgeleverd.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea
1 uur geledenGRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
8 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."
11 uur geledenOSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.
11 uur geleden