Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: steun voor Israël onwrikbaar

Biden: steun voor Israël onwrikbaar

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden blijft toegewijd aan bondgenoot Israël en aan de vrijlating van de gijzelaars die nog worden vastgehouden in de Gazastrook. Dat zegt de Amerikaanse president zondagavond (plaatselijke tijd) in een boodschap voor de joodse feestdag Pesach.

"Mijn toewijding aan de veiligheid van het Joodse volk, de veiligheid van Israël en zijn bestaansrecht als onafhankelijke Joodse staat is ijzersterk", zei Biden in een verklaring.

Maandagavond begint de viering van Pesach, die de bevrijding van de Joden uit de Egyptische slavernij herdenkt. Bij de Hamas-aanval op 7 oktober werden talloze mensen gegijzeld en vanuit Israël meegenomen naar de Gazastrook. Tot een paar weken geleden ging Israël ervan uit dat iets minder dan 100 van de 130 overgebleven gijzelaars nog in leven waren. Sindsdien wordt echter gevreesd dat aanzienlijk meer van hen al dood zijn.

"Dit Pesach valt bijzonder zwaar voor de families van de gijzelaars die proberen de geest van de feestdag te eren - een verhaal waarin vrijheid centraal staat - terwijl hun dierbaren in gevangenschap blijven", zei Biden.

Bidens regering werkt naar eigen zeggen "de klok rond" om de bevrijding van de gijzelaars te bewerkstelligen en een "onmiddellijk en langdurig staakt-het-vuren" in Gaza te realiseren. "We zullen blijven werken aan een tweestatenoplossing die gelijke veiligheid, welvaart en duurzame vrede biedt voor Israëliërs en Palestijnen", zei Biden.

De onderhandelingen, waarbij voornamelijk door de VS, Qatar en Egypte wordt bemiddeld, hebben tot nu toe niets opgeleverd.

Meer uit Buitenland

Russische luchtaanvallen treffen opnieuw belangrijke brug Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.

3 minuten geleden
Ethiopië verklaart Egyptische diplomaat tot persona non grata

ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.

5 uur geleden
Zware explosies gehoord in hoofdstad Jemen

SANAA (ANP/AFP) - In de Jemenitische hoofdstad Sanaa, die in handen is van de pro-Iraanse Houthi's, zijn donderdagavond laat harde explosies te horen geweest, meldt een correspondent van AFP. Beelden van het persbureau toonden grote rookpluimen boven de stad.

5 uur geleden
Krant: regering-Trump gebruikte grensgeld voor spotjes

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.

8 uur geleden
Eerste onderzoek bevestigt dat piloot flydubai collega aanviel

RIYAD (ANP/AFP) - Uit eerste onderzoek naar het incident aan boord van een flydubai-vlucht naar Tel Aviv afgelopen woensdag is gebleken dat de copiloot inderdaad zijn collega heeft aangevallen. Dat meldt het Saudische ministerie van Binnenlandse Zaken. Ooggetuigen en de Israëlische regering zeiden dit al. Volgens Israël was het de bedoeling om het vliegtuig te laten neerstorten.

9 uur geleden
Pike in kritieke toestand na mislukte executie, zegt advocaat

NASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse moordenaar Christa Pike is nog in leven nadat haar executie was mislukt. "Wat ons verteld is, is dat ze in kritieke toestand verkeert en levensreddende zorg krijgt", zei haar advocaat Randall Spivey tijdens een persmoment.

10 uur geleden
Scholieren- en studentenprotest gaat door met rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.

10 uur geleden