
Biden springt weer in de bres voor recht op abortus
WASHINGTON (ANP) - Honderd dagen nadat de hoogste Amerikaanse rechters een einde maakten aan het landelijk recht op abortus, kondigt president Joe Biden nieuwe maatregelen aan om de toegang tot abortus zoveel mogelijk te beschermen. Hij stelt onder meer 6 miljoen dollar extra subsidies beschikbaar om abortusorganisaties te beschermen en uit te breiden, meldt de zender CNBC.
De president kondigde eerder al stappen aan om het recht op abortus te behouden. Sinds de spraakmakende uitspraak van het Hooggerechtshof in Washington is zwangerschapsafbreking niet meer via de grondwet beschermd. Het is weer een zaak van de Amerikaanse staten zelf met hun uiteenlopende opvattingen. Ruim tien conservatieve staten handelden meteen en beperkten het recht op abortus drastisch. Dat heeft gevolgen voor bijna 30 miljoen vrouwen, stelt het Witte Huis. Tientallen klinieken die abortussen uitvoerden, waren al binnen een maand gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.
4 uur geleden