Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden spreekt zondag met Nationale Veiligheidsraad over Oekraïne

Biden spreekt zondag met Nationale Veiligheidsraad over Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft haar waarschuwing herhaald over een Russische aanval op Oekraïne. De veiligheidsadviseurs van de Amerikaanse president Joe Biden blijven ervan uitgaan dat "Rusland op elk moment een aanval op Oekraïne kan lanceren", aldus het Witte Huis. Biden bespreekt zondag de situatie met de Nationale Veiligheidsraad, een adviesorgaan van de president.

De Amerikaanse president werd geïnformeerd over de gesprekken van vicepresident Kamala Harris met bondgenoten tijdens een veiligheidsconferentie in München. Biden zei vrijdag dat hij ervan uitging dat Moskou in de nabije toekomst een aanval op Oekraïne en zijn hoofdstad Kiev plant. In München sprak Harris over een "draaiboek van Russische agressie" en dreigde Moskou met massale sancties.

De strategische nucleaire strijdkrachten van Rusland hebben zaterdag oefeningen gehouden onder toezicht van president Vladimir Poetin. Washington beschuldigde de Russische troepen die zich nabij de grens met Oekraïne hadden verzameld van een opmars. Ze zouden "klaar om toe te slaan" zijn.

Kiev en Moskou hebben elkaar beschuldigd van nieuwe beschietingen bij de grens. Frankrijk en Duitsland riepen hun burgers in Oekraïne op het land te verlaten. De Amerikaanse minister Lloyd Austin van Defensie zei dat Russische troepen optrekken richting de grens. "We hopen dat hij (Poetin) een stap terug doet van de rand van het conflict", aldus Austin tijdens een persconferentie in Litouwen.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

25 minuten geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

1 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

4 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

5 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

5 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

13 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

13 uur geleden