Biden spreekt Trump na schietpartij
WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden heeft de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump telefonisch gesproken nadat die gewond was geraakt bij een schietpartij bij een campagnebijeenkomst in Pennsylvania. Dat maakte het Witte Huis bekend, zonder mededelingen te doen over de inhoud van het gesprek.
Eerder op de avond had Biden het geweld al scherp veroordeeld. "Het idee dat er politiek geweld is, of dergelijk geweld in Amerika, is gewoon ongehoord. Het is gewoon niet gepast. Iedereen, iedereen moet het veroordelen." Ook zei de president te bidden "voor hem en zijn familie en voor iedereen die bij de bijeenkomst aanwezig was, terwijl we wachten op verdere informatie."
Biden zal op de hoogte worden gehouden van het onderzoek dat de Geheime Dienst is gestart na de schietpartij. Het onderzoek wordt geleid door de FBI.
Ook vicepresident Kamala Harris heeft op X van zich laten horen. Ze schreef te bidden "voor hem, zijn familie, en iedereen die gewond is geraakt en getroffen is door deze zinloze schietpartij."
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
2 uur geleden