Biden spreekt Trump na schietpartij
WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden heeft de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump telefonisch gesproken nadat die gewond was geraakt bij een schietpartij bij een campagnebijeenkomst in Pennsylvania. Dat maakte het Witte Huis bekend, zonder mededelingen te doen over de inhoud van het gesprek.
Eerder op de avond had Biden het geweld al scherp veroordeeld. "Het idee dat er politiek geweld is, of dergelijk geweld in Amerika, is gewoon ongehoord. Het is gewoon niet gepast. Iedereen, iedereen moet het veroordelen." Ook zei de president te bidden "voor hem en zijn familie en voor iedereen die bij de bijeenkomst aanwezig was, terwijl we wachten op verdere informatie."
Biden zal op de hoogte worden gehouden van het onderzoek dat de Geheime Dienst is gestart na de schietpartij. Het onderzoek wordt geleid door de FBI.
Ook vicepresident Kamala Harris heeft op X van zich laten horen. Ze schreef te bidden "voor hem, zijn familie, en iedereen die gewond is geraakt en getroffen is door deze zinloze schietpartij."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil in de komende dagen nieuw overleg met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over het beëindigen van de oorlog met Rusland. "Ons team heeft de Amerikaanse zijde voorstellen gestuurd voor mogelijke volgende ontmoetingen en verdere gesprekken", aldus Zelensky in een videoboodschap.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/DPA) - Een knobbel die was aangetroffen op de long van paus Leo blijkt kwaadaardig, meldt het Vaticaan. De religieuze leider werd dinsdag succesvol aan zijn long geopereerd. Daarbij werd het onderste deel van zijn rechterlong verwijderd.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben zelfgemaakte explosieven gevonden in de woning van een 66-jarige man. Hij wordt verdacht van het beramen van een aanslag op de Poolse premier Donald Tusk en defensieminister Władysław Kosiniak-Kamysz.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De longoperatie van paus Leo XIV is succesvol verlopen, laat het Vaticaan weten. Hij werd dinsdagmiddag geopereerd aan een knobbeltje in zijn long.
3 uur geledenITHACA (ANP/AFP) - De Cornell-universiteit in de Amerikaanse staat New York heeft evenementen van studentenkorpsen voor dit academisch jaar opgeschort. Dit na forse kritiek op de universiteit vanwege uitblijvend handelen na een vermeende groepsverkrachting binnen een van de studentenkorpsen in 2024. De belangrijkste aanklager in de staat nam begin oktober het onderzoek naar dat voorval over, om te wegen of dat wel goed was afgehandeld.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) ontkent dat een paar landen een heel nieuw voorstel voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting willen. De ministers van een aantal landen, waaronder buitenlandminister Tom Berendsen, hebben dat dinsdag tegen de pers gezegd. Die geluiden heeft Byrne in de vergaderzaal niet gehoord, zei de Ier na afloop van de vergadering.
4 uur geleden