Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden spreekt natie toe vanuit Witte Huis na aanslag op Trump

Biden spreekt natie toe vanuit Witte Huis na aanslag op Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Joe Biden sprak de natie zondagavond om 20.00 uur plaatselijke tijd toe vanuit de Oval Office in het Witte Huis. De aanslag op Trump "roept ons allemaal op om een stap terug te doen", zei Biden. Hij voegde eraan toe dat Trump gelukkig niet ernstig gewond was. "We kunnen niet toestaan dat dit geweld genormaliseerd wordt. De politieke retoriek in dit land is erg verhit geworden. Het is tijd om het af te koelen. We hebben allemaal de verantwoordelijkheid om dit te doen."

Hij herinnerde de Amerikanen eraan dat "als we het niet eens zijn, we geen vijanden zijn. We zijn buren, vrienden, collega's, burgers en vooral landgenoten." Biden wees erop dat meningsverschillen onoverkomelijk zijn in de Amerikaanse democratie. "Maar de politiek mag nooit een letterlijk slagveld zijn."

Het was de derde keer dat Biden de Oval Office gebruikte om de natie toe te spreken. De president riep ook op om verschillen op te lossen met de stembus. "Geen geweld op straat, dat is hoe democratie zou moeten werken", zei Biden.

"Laten we niet vergeten dat wij de Verenigde Staten van Amerika zijn. Er is niets wat onze capaciteit te boven gaat, als we het samen doen", beëindigde hij zijn toespraak die iets minder dan 7 minuten duurde.

Meer uit Buitenland

Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

38 minuten geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

43 minuten geleden
Regeringspartij Armenië wint parlementsverkiezingen

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.

47 minuten geleden
Iran kondigt einde aan van aanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.

55 minuten geleden
Kallas: dronemuur aan oostflank EU moet snel operationeel zijn

NICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.

1 uur geleden
Paus Leo spreekt in Spaans parlement over wereldcrisis

MADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.

1 uur geleden
Tientallen doden na aardbeving in zuiden van de Filipijnen

MANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.

1 uur geleden