Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden spreekt Amerikaanse volk volgende week toe

Biden spreekt Amerikaanse volk volgende week toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zal het Amerikaanse volk in de loop van komende week toespreken. Op dat moment zal hij meer details geven over zijn besluit om zich niet langer verkiesbaar te stellen tijdens de presidentsverkiezingen in november. Dat schrijft hij in zijn verklaring op X, waarin hij zondag bekendmaakte plaats te maken als presidentskandidaat.

Kort na de bekendmaking, sprak Biden zijn steun uit voor vicepresident Kamala Harris om hem te vervangen als kandidaat namens de Democratische partij tijdens de verkiezingen. Biden blijft wel aan als president tot de verkiezingen.

Het is nog niet zeker dat Harris ook daadwerkelijk als presidentskandidaat wordt aangewezen. Verschillende prominente Democraten hebben opgeroepen tot een open nominatieproces tijdens de Democratische conventie volgende maand in Chicago.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse Nobelprijswinnares: Maduro moet de macht opgeven

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft nu de kans om een vreedzame machtsoverdracht te bewerkstelligen, aldus Nobelprijswinnares en oppositieleidster María Corina Machado.

57 minuten geleden
Succesvolle elfde testvlucht met Starship van SpaceX

STARBASE (ANP) - SpaceX, het bedrijf van Elon Musk, heeft maandag met succes een testvlucht met de raket Starship uitgevoerd vanuit zijn basis in de Amerikaanse staat Texas.

59 minuten geleden
Macron waarschuwt voor doorgaande dreiging van Hamas

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd voor een doorgaande dreiging van Hamas na het tekenen van een akkoord voor een staakt-het-vuren in Gaza.

2 uur geleden
Doden door instorten mijn in Venezuela

EL CALLAO (ANP) - Door het instorten van een mijn in de Venezolaanse plaats El Callao in de staat Bolívar zijn maandag zeker veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden plaatselijke media, waaronder La Prensa de Monagas.

2 uur geleden
Gevluchte president van Madagaskar laat van zich horen

NAIROBI (ANP/RTR) - De gevluchte president van Madagaskar, Andry Rajoelina, heeft gezegd dat hij naar een veilige plek moest vertrekken om zijn leven te beschermen. Hij verdween plotseling uit de openbaarheid in de voormalige Franse kolonie na weken van protesten door jongeren die zijn aftreden eisten.

7 uur geleden
Trump verlaat 'vredestop' Gaza na tekenen akkoord

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/DPA) - Krap drie uur na aankomst in Sharm-el-Sheikh voor een in allerijl ingelaste top over de toekomst van Gaza, is Donald Trump weer vertrokken uit de Egyptische badplaats. De Amerikaanse president ondertekende daar het vredesplan dat onder druk van de VS tot stand is gekomen.

9 uur geleden
Al-Sisi: Trump verdient hoogste Egyptische onderscheiding

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - Donald Trump zou voor zijn rol in de totstandkoming van het Gazabestand de Orde van de Nijl moeten krijgen. Dat zegt de Egyptische president en medeorganisator van de vredestop in Sharm-el-Sheikh, Abdel Fattah al-Sisi. Die hoogste onderscheiding in Egypte - een ridderorde - wordt volgens al-Sisi slechts toegekend aan "staatshoofden of zij die grootse verdiensten leveren aan de mensheid".

10 uur geleden