Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden slaat waarschijnlijk klimaattop Dubai over

Biden slaat waarschijnlijk klimaattop Dubai over

WASHINGTON (ANP) - Het is onwaarschijnlijk dat de Amerikaanse president Joe Biden in november de klimaattop in Dubai, COP28, bijwoont. Dat meldt persbureau Reuters op basis van gesprekken met twee Amerikaanse functionarissen en iemand die bekend is met de planning van het evenement.

Het Witte Huis heeft nog geen formele updates van de reisplannen van Biden bekendgemaakt. De klimaattop wordt van 30 november tot 12 december gehouden in Dubai, in de Verenigde Arabische Emiraten, een grote olieproducent.

Bidens mogelijke wegblijven in Dubai heeft volgens de Reuters-bronnen drie redenen: de oorlog tussen Israël en Hamas; de aanstaande confrontatie met het door de Republikeinen gecontroleerde Huis van Afgevaardigden over federale uitgaven en de aanloop naar de campagne voor de presidentsverkiezingen, die naar verwachting in januari oplaait.

Tientallen landen zijn van plan om in Dubai overeen te komen dat de wereld geleidelijk een einde maakt aan de CO2-uitstoot door het gebruik van steenkool, olie en gas. Een dergelijk akkoord zou Biden in eigen land veel steun onder jonge kiezers bezorgen.

De klimaattop zou Biden ook de kans geven om met Arabische en andere wereldleiders de oorlog in Gaza te bespreken, nadat een geplande top deze maand in Jordanië werd geannuleerd. Vorig jaar behoorden de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi, de Jordaanse koning Abdullah II en de Franse president Emmanuel Macron tot de aanwezigen.

Biden was sinds zijn inauguratie in 2021 op beide COP-bijeenkomsten aanwezig. Zijn voorganger Donald Trump sloeg ze juist over. Een van Trumps eerste daden als president was de VS terugtrekken uit het Verdrag van Parijs, het mondiale pact om de klimaatverandering te bestrijden. Biden bracht de VS terug naar het pact.

Meer uit Buitenland

Code rood in recordaantal Franse departementen om hitte

PARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.

36 minuten geleden
Volgens Trump is Reflecting Pool getroffen door vandalen met mes

WASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.

2 uur geleden
Meer arrestaties om plannen aanval op Trumps verjaardag

WASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.

5 uur geleden
DUP-leider Jeffrey Donaldson schuldig aan 18 zedenmisdrijven

BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.

10 uur geleden
België verleent Taliban visa voor EU-overleg

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.

10 uur geleden
Franse premier belegt crisisberaad over hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.

12 uur geleden
Amerikaanse muziekproducent Clive Davis (94) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.

13 uur geleden