Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: scheiden migrantenkinderen van ouders misdadig

Biden: scheiden migrantenkinderen van ouders misdadig

NASHVILLE (ANP) - De Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap Joe Biden heeft hard uitgehaald naar het voormalige beleid van de Trump-regering om de kinderen van illegale migranten te scheiden van hun ouders. Biden noemde dat beleid "misdadig" tijdens het laatste verkiezingsdebat. Trump stelde dat het bewuste beleid juist dateerde uit de Obama-periode.

In het derde debatsegment ging het over Amerikaanse families en bracht gespreksleider Kristen Welker het familiescheidingsbeleid aan de orde. Daarop opende Biden frontaal de aanval op de Trump-regering.

De Verenigde Staten begonnen in mei 2018 met het beleidsmatig scheiden van migrantengezinnen. Nadat er in binnen- en buitenland alom schande was gesproken van beelden van huilende kinderen in kooien, besloot de regering de praktijken na zes weken weer te staken, behalve in gevallen waarin de ouders "een risico" voor hun kinderen vormden.

Biden hamerde er nog eens op dat meer dan 500 kinderen nog steeds niet met hun ouders zijn herenigd. President Trump zei dat het familiescheidingsbeleid dateerde uit het Obama-tijdperk. "Hij bouwde de kooien, wij pasten het beleid aan", aldus de president, die nooit een geheim heeft gemaakt van zijn harde aanpak van illegale migranten.

In het derde segment kwamen ook het zorgstelsel en sociaaleconomische ongelijkheid aan bod. Trump gaf de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi er de schuld van dat er nog altijd geen coronasteunpakket is.

Meer uit Buitenland

Kyiv: lichamen van 1200 omgekomen soldaten en burgers ontvangen

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft vrijdag de lichamen van 1200 in de oorlog omgekomen Oekraïners teruggegeven aan Oekraïne. Volgens de Oekraïense autoriteiten gaat het om zowel militairen als burgers.

37 minuten geleden
Veiligheidsraad vrijdag bijeen over Israëlische aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.

1 uur geleden
Iraanse media melden tientallen doden en honderden gewonden

TEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Hezbollah neemt geen wraak op Israël voor aanval Iran, zegt bron

BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.

2 uur geleden
Macron roept Israël en Iran op tot terughoudendheid

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".

2 uur geleden
Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

AHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.

3 uur geleden
Duterte vraagt ICC om tijdelijke vrijlating vanwege hoge leeftijd

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.

3 uur geleden