Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden rouwt met bevolking Uvalde mee na schietpartij op school

Biden rouwt met bevolking Uvalde mee na schietpartij op school

UVALDE(ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden probeerde zondag families in Uvalde in Texas te troosten na de schietpartij op een lokale basisschool waarbij negentien jonge kinderen en twee leraren omkwamen.

De president en first lady Jill Biden veegden tranen weg toen ze gedenktekens bezochten op de Robb Elementary School. Ze legden witte rozen bij het schoolbord in het lokaal waar de tragedie plaatsvond.

In de katholieke kerk in Uvalde woonden de Bidens, zelf katholiek, vervolgens een mis bij. De Bidens ontmoeten later op zondag nog families van de slachtoffers, overlevenden en hulpverleners, maar er is geen toespraak van een van hen gepland, aldus het Witte Huis.

Wapenwetten

De schietpartij in Uvalde heeft wapenbeheersing opnieuw bovenaan de politieke agenda in het land gezet, ruim vijf maanden voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Democraat Biden heeft herhaaldelijk opgeroepen tot ingrijpende hervormingen van de Amerikaanse wapenwetten, maar is niet bij machte geweest om massale schietpartijen te stoppen of de Republikeinen ervan te overtuigen dat strengere wapenwetgeving bloedvergieten kan voorkomen.

Het bezoek aan Texas is alweer Bidens derde reis als president naar de plaats van een massaschietpartij. Eerder deze maand bezocht hij nog Buffalo, in de staat New York, waar een blanke schutter tien zwarte mensen had doodgeschoten in een supermarkt.

Greg Abbott

Biden werd zondag vergezeld door onder anderen de gouverneur van Texas, Greg Abbott, een Republikein die tegen nieuwe wapenbeperkingen is. Abbott werd met boegeroep ontvangen. "We hebben hulp nodig, gouverneur Abbott", riepen sommigen in de menigte. Anderen schreeuwden: "Schaam je, Abbott!"

Vooraanstaande Republikeinen, zoals de Amerikaanse senator Ted Cruz uit Texas, voormalig president Donald Trump en gouverneur Abbott hebben na het bloedbad in Uvalde oproepen voor strengere wapenwetten al afgewezen. In plaats daarvan stellen ze voor te investeren in geestelijke gezondheidszorg en de veiligheid op scholen te verbeteren, bijvoorbeeld door het personeel op school te bewapenen.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

7 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

8 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

8 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

9 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

12 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

12 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

12 uur geleden