Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept veiligheidsadviseurs bijeen voor beraad over Syrië

Biden roept veiligheidsadviseurs bijeen voor beraad over Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn veiligheidsadviseurs bijeengeroepen voor spoedberaad over de val van het regime van de Syrische president Bashar al Assad. Rebellen die 27 november een verrassend offensief lanceerden in het noordwesten van Syrië hebben naar eigen zeggen zondag de hoofdstad Damascus ingenomen en Assad verjaagd. De leider van de rebellengroepen, Abu Mohammad al Jolani, is zondag in Damascus aangekomen.

Biden wordt door de adviseurs op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. Een Amerikaanse onderminister, John Bass, is naar Amman gestuurd om maandag en dinsdag met de Jordaniërs onder meer over de toestand in Syrië en in het Midden-Oosten te spreken.

De VS zijn nog steeds betrokken bij acties om met militairen in het noordoosten van Syrië te voorkomen dat de terreurorganisatie Islamitische Staat er weer opleeft. De VS steunen ook met militairen en particuliere veiligheidsbedrijven Koerdische strijdgroepen in het noordoosten, tot woede van Turkije. Zondag waren er hevige gevechten tussen door de VS gesteunde Syrische Koerdische strijdgroepen en door Turkije gesteunde Syrische rebellen in het noorden van dat land, circa 75 kilometer ten noordoosten van de stad Aleppo. De VS hebben naar schatting nog steeds negenhonderd militairen gelegerd op Syrisch grondgebied.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

5 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

5 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

6 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

8 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

8 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

8 uur geleden