Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept veiligheidsadviseurs bijeen voor beraad over Syrië

Biden roept veiligheidsadviseurs bijeen voor beraad over Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn veiligheidsadviseurs bijeengeroepen voor spoedberaad over de val van het regime van de Syrische president Bashar al Assad. Rebellen die 27 november een verrassend offensief lanceerden in het noordwesten van Syrië hebben naar eigen zeggen zondag de hoofdstad Damascus ingenomen en Assad verjaagd. De leider van de rebellengroepen, Abu Mohammad al Jolani, is zondag in Damascus aangekomen.

Biden wordt door de adviseurs op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. Een Amerikaanse onderminister, John Bass, is naar Amman gestuurd om maandag en dinsdag met de Jordaniërs onder meer over de toestand in Syrië en in het Midden-Oosten te spreken.

De VS zijn nog steeds betrokken bij acties om met militairen in het noordoosten van Syrië te voorkomen dat de terreurorganisatie Islamitische Staat er weer opleeft. De VS steunen ook met militairen en particuliere veiligheidsbedrijven Koerdische strijdgroepen in het noordoosten, tot woede van Turkije. Zondag waren er hevige gevechten tussen door de VS gesteunde Syrische Koerdische strijdgroepen en door Turkije gesteunde Syrische rebellen in het noorden van dat land, circa 75 kilometer ten noordoosten van de stad Aleppo. De VS hebben naar schatting nog steeds negenhonderd militairen gelegerd op Syrisch grondgebied.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

4 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

5 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

10 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

13 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

13 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

14 uur geleden