Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept snack- en frisdrankmerken op: stop met krimpflatie

Biden roept snack- en frisdrankmerken op: stop met krimpflatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft grote snack- en frisdrankproducenten opgeroepen te stoppen met krimpflatie. Dat is het verkleinen van de verpakking, waarbij de prijzen gelijk blijven. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X.

Biden noemde daarin geen bedrijven, maar er werden wel enkele producten getoond, waaronder een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes. De bedrijven achter deze artikelen hebben nog niet gereageerd op Bidens video. De brancheorganisatie voor Amerikaanse producenten van consumentengoederen heeft dat wel gedaan. De Consumer Brands Association zegt in een verklaring graag met de president te willen samenwerken aan "echte oplossingen die consumenten ten goede komen".

De Amerikaanse senator Bob Casey, net als Biden lid van de Democratische partij, bracht in december nog een onderzoeksrapport uit over krimpflatie. Daaruit kwam naar voren dat de prijzen van snacks in de Verenigde Staten met ruim 26 procent zijn gestegen vergeleken met januari 2019. Ongeveer een tiende van die prijsstijging kwam door de kleinere inhoud van de verpakkingen.

De Amerikaanse overheid presenteert dinsdag inflatiegegevens over de maand januari. In december stegen de prijzen in de grootste economie van de wereld nog met 3,4 procent, van 3,1 procent in november.

Meer uit Financieel

AFM: beleggingsfraude loopt in de honderden miljoenen per jaar

AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.

26 minuten geleden
Loonverschil mannen en vrouwen in bedrijfsleven neemt verder af

DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

9 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

9 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

10 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

12 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

12 uur geleden