Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept snack- en frisdrankmerken op: stop met krimpflatie

Biden roept snack- en frisdrankmerken op: stop met krimpflatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft grote snack- en frisdrankproducenten opgeroepen te stoppen met krimpflatie. Dat is het verkleinen van de verpakking, waarbij de prijzen gelijk blijven. "Doe me een lol. Het Amerikaanse publiek is het zat om voor de gek gehouden te worden", stelde hij in een videobericht op socialmediaplatform X.

Biden noemde daarin geen bedrijven, maar er werden wel enkele producten getoond, waaronder een zak Doritos-chips, een fles Gatorade-frisdrank en een pak Oreo-koekjes. De bedrijven achter deze artikelen hebben nog niet gereageerd op Bidens video. De brancheorganisatie voor Amerikaanse producenten van consumentengoederen heeft dat wel gedaan. De Consumer Brands Association zegt in een verklaring graag met de president te willen samenwerken aan "echte oplossingen die consumenten ten goede komen".

De Amerikaanse senator Bob Casey, net als Biden lid van de Democratische partij, bracht in december nog een onderzoeksrapport uit over krimpflatie. Daaruit kwam naar voren dat de prijzen van snacks in de Verenigde Staten met ruim 26 procent zijn gestegen vergeleken met januari 2019. Ongeveer een tiende van die prijsstijging kwam door de kleinere inhoud van de verpakkingen.

De Amerikaanse overheid presenteert dinsdag inflatiegegevens over de maand januari. In december stegen de prijzen in de grootste economie van de wereld nog met 3,4 procent, van 3,1 procent in november.

Meer uit Financieel

IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

2 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

2 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

4 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

6 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

7 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

8 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden