Biden roept Senaat op snel in te stemmen met coronasteunpakket
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de Senaat opgeroepen zijn steunpakket ter waarde van 1900 miljard dollar aan extra coronanoodsteun snel goed te keuren. Het Huis van Afgevaardigden, waar de Democraten een krappe meerderheid hebben, stemde zaterdag al in met het pakket.
"We hebben geen tijd te verliezen", zei Biden in een korte toespraak in het Witte Huis. "De mensen in dit land hebben veel te lang te veel geleden. Als we nu besluitvaardig, snel en moedig handelen, kunnen we dit virus eindelijk voor zijn, en eindelijk onze economie weer op gang brengen."
Biden en de Democraten proberen de noodsteun zonder hulp van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Met het Amerikaanse reddingsplan zouden vaccins en medische voorraden moeten worden betaald. Ook wordt het geld gebruikt voor een nieuwe ronde van financiële noodhulp aan huishoudens, kleine bedrijven en nationale en lokale overheden.
De Republikeinen, die eerdere coronasteunmaatregelen op hoofdlijnen hebben gesteund, vinden dat veel van het huidige pakket niet nodig is. Slechts 9 procent van het nieuwste steunpakket zou volgens hen direct gebruikt worden voor de bestrijding van het virus.
In de Senaat, waar zowel de Republikeinen als de Democraten 50 zetels hebben, zal mogelijk vicepresident Kamala Harris een doorslaggevende stem uit moeten brengen om het steunpakket er doorheen te krijgen. De Democraten willen dat Biden voor half maart zijn handtekening onder de wet zet, wanneer de verhoogde werkloosheidsuitkeringen en andere steunmaatregelen komen te vervallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
34 minuten geledenOSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse modellenscout Daniel Siad, die banden had met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn woning buiten Parijs. Dat meldt het Franse openbaar ministerie. Siad werd ervan beschuldigd Epstein te hebben geholpen bij mensenhandel en het misbruik van jonge vrouwen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.
5 uur geleden