Biden roept Senaat op om rechter pas na verkiezingen te benoemen
WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de Amerikaanse Senaat opgeroepen om de nominatie van Amy Coney Barrett pas na de verkiezingen van 3 november in behandeling te nemen. "De Senaat moet pas stemmen nadat het Amerikaanse volk heeft gestemd," schreef Biden op Twitter kort nadat president Donald Trump de nominatie van Barrett voor het Hooggerechtshof officieel bekendmaakte.
De Democraten staan lijnrecht tegenover de partij van Trump als het gaat om de gezondheidszorg. "Trump heeft de afgelopen vier jaar twee keer geprobeerd om Obamacare af te schaffen en hield het Hooggerechtshof dat tegen. Zelfs nu, midden in de coronapandemie wil de regering Trump dat het Hooggerechtshof de zorgwet als ongrondwettelijk bestempelt en mensen die al iets mankeren uitsluit voor een verzekering."
Volgens Biden is het duidelijk dat wanneer Barrett toetreedt tot het hoogste Amerikaanse rechtscollege, zij zal stemmen voor afschaffing van de zorgwet.
Meer uit Buitenland
ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
3 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
4 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
11 uur geleden