Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept op tot onmiddellijke vrijlating Nobelprijswinnares

Biden roept op tot onmiddellijke vrijlating Nobelprijswinnares

TEHERAN/PARIJS/WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Joe Biden heeft opgeroepen tot de onmiddellijke vrijlating van de Iraanse mensenrechtenactiviste Narges Mohammadi, nadat ze de Nobelprijs voor de Vrede had gewonnen. De Amerikaanse regering noemt haar moedig en zegt dat ze onterecht gevangen zit in Iran.

Iran ziet politieke manoeuvres van het Nobelcomité dat zich met de toekenning van de prijs politiek zou willen mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Iran. Volgens staatspersbureau IRNA is de toekenning van de Nobelprijs voor de Vrede "aan een naar de wet van het land strafrechtelijk tot celstraf veroordeelde vrouw, politiek bedrijven met mensenrechten".

De in Iran veelvuldig gevangengenomen activiste Mohammadi is voor het laatst veroordeeld in 2016 tot een gevangenisstraf van zestien jaar wegens politieke misdaden. Haar echtgenoot Taghi Rahmani noemde in Parijs de toekenning erg belangrijk, omdat het Iraanse regime steeds ingrijpender mensen die opkomen voor rechten tot zwijgen wil brengen. Hij heeft geen contact met zijn vrouw kunnen hebben en weet niet of zij in de Evin gevangenis aan de noordrand van Teheran op de hoogte is gebracht van het feit dat ze de Nobelprijs heeft gekregen.

In Parijs heeft ook de president, Emmanuel Macron, opgeroepen tot de vrijlating van de Nobelprijswinnares. Hij noemde haar een vrijheidsstrijder en noemde het Iraanse regime wreed.

Meer uit Buitenland

Beer die jogger in Italië doodde overgebracht naar Duitsland

ROME (ANP) - De beer die in 2023 in de Italiaanse Alpen een jogger doodde, is na lang getouwtrek overgebracht naar Duitsland. Berin JJ4, ook wel Gaia genoemd, wordt ondergebracht in een reservaat in het Zwarte Woud.

52 minuten geleden
Nog drie vermisten in zwaarst getroffen gebied Texas

KERRVILLE (ANP) - Het aantal vermisten na de overstromingen in Texas, is in het zwaarst getroffen gebied Kerr County gedaald naar drie. Vorige week liet de gouverneur van Texas nog weten dat er in de hele staat 101 vermisten waren, waarvan 97 in Kerr County.

54 minuten geleden
Dodental bij hulpposten Gaza loopt op

GAZA-STAD (ANP) - Bijna veertig mensen zijn zaterdag omgekomen bij beschietingen rond twee afhaalpunten voor hulpgoederen in Gaza. Dat meldt de burgerbeweging in Gaza. De organisatie meldde eerder 25 doden, maar stelde dat later bij naar 39. Meer dan honderd mensen zouden gewond zijn geraakt.

4 uur geleden
Bestuurder die inreed op menigte in Hollywood in hechtenis

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een man die ervan wordt verdacht met een auto te zijn ingereden op een menigte in Hollywood, waarbij dertig gewonden vielen, is in hechtenis genomen. Hij werd na het incident aangevallen door omstanders en is met een schotwond naar een ziekenhuis vervoerd voor een operatie. Hij verkeert in stabiele toestand. Hij is echter niet vrij om te vertrekken, hij zit vast bij de politie van Los Angeles, aldus een politiefunctionaris.

8 uur geleden
Zelensky wil volgende week nieuw vredesoverleg met Russen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne wil volgende week nieuw vredesoverleg met de Russen om een einde te maken aan de Russische oorlog tegen het buurland. De Russische kant is een ontmoeting aangeboden, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

9 uur geleden
Bestuurder aanrijding Los Angeles aangevallen en neergeschoten

LOS ANGELES (ANP) - De persoon die in Los Angeles inreed op een groep mensen, is daarna aangevallen door omstanders. Die sleepten de automobilist de auto uit, berichten Amerikaanse media als de Los Angeles Times en ABC News. Toen de politie arriveerde, bleek de bestuurder ook een schotwond te hebben opgelopen. De schutter is nog voortvluchtig.

10 uur geleden
Toeristenboot kapseist in Vietnam: tientallen doden

HANOI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Zeker 34 mensen zijn om het leven gekomen toen een boot met toeristen kapseisde in Vietnam. Dat gebeurde volgens lokale media in de beroemde Hạ Longbaai, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat.

11 uur geleden