Biden roept noodtoestand uit in Texas om vrieskou
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de noodtoestand afgekondigd voor de staat Texas, waar extreem winterweer al dagen voor problemen zorgt. Rampendienst FEMA maakte bekend dat Biden de benodigde verklaring heeft ondertekend, waardoor federale noodsteun vrijkomt voor de staat.
In Texas heeft de vrieskou voor grote problemen gezorgd voor onder meer de stroom- en watervoorziening. Circa twee miljoen huishoudens kregen afgelopen week te maken met stroomuitval. In veel gebieden hebben bovengrondse elektriciteitskabels het begeven door ijs. Vrijdag leek dat euvel grotendeels weer te zijn verholpen.
Veel Texanen hebben nu echter geen toegang meer tot stromend water, doordat de leidingen zijn bevroren. Ook zijn door de stroomstoringen van de afgelopen dagen de waterzuiveringsinstallaties op veel plaatsen uitgeschakeld. Dertien van de bijna dertig miljoen inwoners van de zuidelijke staat hebben daarom het dringende advies gekregen hun water eerst te koken. Ook in andere door het winterweer getroffen staten in het zuiden van de Verenigde Staten zijn problemen met de watervoorziening gemeld.
Hersteloperaties
Met het federale geld vanuit Washington kunnen onder andere tijdelijke huisvesting, reparaties aan woningen en goedkope leningen worden bekostigd. Rampenbestrijdingsdienst FEMA stuurde eerder al noodgeneratoren, diesel, water en dekens naar de staat.
De dienst heeft een functionaris benoemd om de noodmaatregelen en hersteloperaties in getroffen gebieden te coördineren. Gevreesd wordt dat het extreme winterweer op zijn minst twintig mensen in Texas het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO staat in nauw contact met de Poolse autoriteiten na de raketcrash van afgelopen nacht, meldt een woordvoerder van het militaire hoofdkantoor van de NAVO. De hoogste commandant van de NAVO, Alexus Grynkewich, heeft na het incident al gesproken met de Poolse legerleiding.
6 minuten geledenKINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.
1 uur geledenDUINKERKEN (ANP) - Bij pogingen vanaf de Franse kust naar Engeland te gaan met een 'taxi-boat' zijn volgens de Franse autoriteiten drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Op een strand even ten westen van Duinkerken werden vroeg in de ochtend drie vrouwen aangetroffen die een poging met een dergelijk bootje naar Engeland te varen niet hebben overleefd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De technoparade Zug der Liebe (Liefdestrein) in Berlijn gaat dit jaar niet door. De organisatie annuleerde het voor eind augustus geplande evenement na de recente aanslag bij de Pride in de hoofdstad.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg. Het ziet er volgens hem niet naar uit dat Polen doelwit was.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim "onderstreept eens te meer dat de Russische agressie een bedreiging vormt voor de veiligheid van heel Europa", zegt voorzitter van de EU-leiders António Costa donderdag. Het Poolse luchtruim werd volgens hem geschonden door de massale Russische aanval op Oekraïne.
2 uur geleden