Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept noodtoestand uit in Texas om vrieskou

Biden roept noodtoestand uit in Texas om vrieskou

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de noodtoestand afgekondigd voor de staat Texas, waar extreem winterweer al dagen voor problemen zorgt. Rampendienst FEMA maakte bekend dat Biden de benodigde verklaring heeft ondertekend, waardoor federale noodsteun vrijkomt voor de staat.

In Texas heeft de vrieskou voor grote problemen gezorgd voor onder meer de stroom- en watervoorziening. Circa twee miljoen huishoudens kregen afgelopen week te maken met stroomuitval. In veel gebieden hebben bovengrondse elektriciteitskabels het begeven door ijs. Vrijdag leek dat euvel grotendeels weer te zijn verholpen.

Veel Texanen hebben nu echter geen toegang meer tot stromend water, doordat de leidingen zijn bevroren. Ook zijn door de stroomstoringen van de afgelopen dagen de waterzuiveringsinstallaties op veel plaatsen uitgeschakeld. Dertien van de bijna dertig miljoen inwoners van de zuidelijke staat hebben daarom het dringende advies gekregen hun water eerst te koken. Ook in andere door het winterweer getroffen staten in het zuiden van de Verenigde Staten zijn problemen met de watervoorziening gemeld.

Hersteloperaties

Met het federale geld vanuit Washington kunnen onder andere tijdelijke huisvesting, reparaties aan woningen en goedkope leningen worden bekostigd. Rampenbestrijdingsdienst FEMA stuurde eerder al noodgeneratoren, diesel, water en dekens naar de staat.

De dienst heeft een functionaris benoemd om de noodmaatregelen en hersteloperaties in getroffen gebieden te coördineren. Gevreesd wordt dat het extreme winterweer op zijn minst twintig mensen in Texas het leven heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

27 minuten geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

30 minuten geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

1 uur geleden
Macron spreekt ambitie voor bemande Europese ruimtemissie uit

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.

2 uur geleden
Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

2 uur geleden
Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

3 uur geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

6 uur geleden