Biden roept noodtoestand uit in Texas om vrieskou
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de noodtoestand afgekondigd voor de staat Texas, waar extreem winterweer al dagen voor problemen zorgt. Rampendienst FEMA maakte bekend dat Biden de benodigde verklaring heeft ondertekend, waardoor federale noodsteun vrijkomt voor de staat.
In Texas heeft de vrieskou voor grote problemen gezorgd voor onder meer de stroom- en watervoorziening. Circa twee miljoen huishoudens kregen afgelopen week te maken met stroomuitval. In veel gebieden hebben bovengrondse elektriciteitskabels het begeven door ijs. Vrijdag leek dat euvel grotendeels weer te zijn verholpen.
Veel Texanen hebben nu echter geen toegang meer tot stromend water, doordat de leidingen zijn bevroren. Ook zijn door de stroomstoringen van de afgelopen dagen de waterzuiveringsinstallaties op veel plaatsen uitgeschakeld. Dertien van de bijna dertig miljoen inwoners van de zuidelijke staat hebben daarom het dringende advies gekregen hun water eerst te koken. Ook in andere door het winterweer getroffen staten in het zuiden van de Verenigde Staten zijn problemen met de watervoorziening gemeld.
Hersteloperaties
Met het federale geld vanuit Washington kunnen onder andere tijdelijke huisvesting, reparaties aan woningen en goedkope leningen worden bekostigd. Rampenbestrijdingsdienst FEMA stuurde eerder al noodgeneratoren, diesel, water en dekens naar de staat.
De dienst heeft een functionaris benoemd om de noodmaatregelen en hersteloperaties in getroffen gebieden te coördineren. Gevreesd wordt dat het extreme winterweer op zijn minst twintig mensen in Texas het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
27 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
2 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.
3 uur geleden