Biden roept door branden getroffen Californië uit tot rampgebied
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft Californië tot rampgebied verklaard en reist maandag naar de staat om de schade van de bosbranden op te nemen. Ook zal hij federale hulp toezeggen, meldt het Witte Huis.
Meer dan 6800 grote en kleine bosbranden hebben dit seizoen alleen al in Californië naar schatting bijna 700.000 hectare natuur verwoest. De beschikbare middelen voor bestrijding van de branden, die al bijna een maand woeden zijn volgens de autoriteiten tot een "gevaarlijk laag niveau" gedaald en hebben het uiterste van de brandweerlieden gevraagd.
De branden zijn aangewakkerd door extreem hete en droge omstandigheden die volgens deskundigen symptomatisch zijn voor de klimaatverandering. De branden dit jaar behoren tot de meest verwoestende ooit in de staat die in normale zomers ook regelmatig te kampen heeft met natuurbranden.
"President Biden heeft verklaard dat er sprake is van een grote ramp in de staat Californië en federale bijstand bevolen in aanvulling op de inspanningen van de staat, de stammen en de lokale overheden in de getroffen gebieden", aldus het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."
5 uur geleden