Biden roept de wereld op om meer coronavaccins te delen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft opgeroepen om meer coronavaccins beschikbaar te stellen aan armere landen. In verwijzing naar de nieuwe coronavariant Omicron zei hij vrijdagavond dat "het nieuws over deze nieuwe variant het duidelijker maakt dan ooit dat deze pandemie niet over is totdat we wereldwijde vaccinaties hebben."
Biden zei ook dat de Verenigde Staten tot dusverre meer vaccins hebben weggegeven dan alle andere landen samen. Hij riep de landen die volgende week zouden deelnemen aan het ministeriële overleg van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Genève op om intellectuele eigendomsrechten op coronamedicijnen te schrappen, zoals de president al eerder had voorgesteld. Op die manier kunnen ze wereldwijd worden geproduceerd. "Het nieuws vandaag onderstreept nog eens hoe belangrijk het is om hier snel op te handelen", aldus Biden.
De WTO maakte later vrijdagavond bekend de bijeenkomst waarvoor meer dan honderd ministers naar Genève zouden komen uit te stellen wegens de Omicronvariant. Zwitserland is een van de landen die reisbeperkingen heeft ingevoerd voor landen in zuidelijk Afrika.
De nieuwe coronavariant is ontdekt in Zuid-Afrika en mogelijk besmettelijker dan andere varianten. De Wereldgezondheidsorganisatie gaf hem vrijdag de naam Omicron en bestempelde hem als zorgelijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
3 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden