Biden roept Algemene Vergadering VN op Oekraïne te steunen
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties landen opgeroepen om zich achter Oekraïne te scharen. "Rusland denkt dat de wereld moe zal worden en het zal toestaan om Oekraïne straffeloos toe te takelen", zei Biden. "Als we toestaan dat Oekraïne wordt opgeknipt, is dan de onafhankelijkheid van enig land veilig?"
Een Amerikaanse steunbetuiging aan Oekraïne werd vanuit de zaal beantwoord met applaus. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky klapte. Hij spreekt de Algemene Vergadering later zelf ook nog toe en zal naar verwachting donderdag een ontmoeting hebben met president Biden in het Witte Huis.
Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres merkte bij zijn opening van de Algemene Vergadering op dat de oorlog in Oekraïne een schending van het Handvest van de VN is. "Als ieder land zou voldoen aan de verplichtingen uit het handvest, zou het recht op vrede gegarandeerd zijn." De oorlog heeft "een stortvloed van gruwelen ontketend", zei hij. Hij waarschuwde dat de oorlog ook een nucleaire dreiging met zich meebrengt.
Meer uit Buitenland
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het bestuur van het Amerikaanse AI-chipconcern Nvidia stelt een onderzoek in naar de vraag of topman Jensen Huang het doelwit was van een buitenlandse spionageoperatie. De aankondiging van het onderzoek volgde op een bekentenis van Huang aan zijn medewerkers dat hij ontrouw is geweest aan zijn echtgenote.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een hervatting van de oorlog tegen Iran is "zeer onwaarschijnlijk" mits de onderhandelingen tussen de VS en Iran vooruitgang boeken. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag tegen CNN. "Het hangt ervan af of ze al dan niet een zeer stevig akkoord ondertekenen", aldus Trump.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft sinds het begin van de invasie van Oekraïne in februari 2022 ongeveer 400.000 militairen geregistreerd die zijn omgekomen tijdens gevechten in Oekraïne. Dat zou blijken uit gegevens die hackers zeggen te hebben verkregen bij het Russische statistiekbureau Rosstat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, steunt een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Jeffries zei "absoluut voor" te zijn wat betreft een voorstel dat mogelijk komende week wordt ingediend.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.
6 uur geledenKHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).
6 uur geleden