Biden roept Algemene Vergadering VN op Oekraïne te steunen
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties landen opgeroepen om zich achter Oekraïne te scharen. "Rusland denkt dat de wereld moe zal worden en het zal toestaan om Oekraïne straffeloos toe te takelen", zei Biden. "Als we toestaan dat Oekraïne wordt opgeknipt, is dan de onafhankelijkheid van enig land veilig?"
Een Amerikaanse steunbetuiging aan Oekraïne werd vanuit de zaal beantwoord met applaus. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky klapte. Hij spreekt de Algemene Vergadering later zelf ook nog toe en zal naar verwachting donderdag een ontmoeting hebben met president Biden in het Witte Huis.
Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres merkte bij zijn opening van de Algemene Vergadering op dat de oorlog in Oekraïne een schending van het Handvest van de VN is. "Als ieder land zou voldoen aan de verplichtingen uit het handvest, zou het recht op vrede gegarandeerd zijn." De oorlog heeft "een stortvloed van gruwelen ontketend", zei hij. Hij waarschuwde dat de oorlog ook een nucleaire dreiging met zich meebrengt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
11 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
13 uur geleden