Biden roept Algemene Vergadering VN op Oekraïne te steunen
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties landen opgeroepen om zich achter Oekraïne te scharen. "Rusland denkt dat de wereld moe zal worden en het zal toestaan om Oekraïne straffeloos toe te takelen", zei Biden. "Als we toestaan dat Oekraïne wordt opgeknipt, is dan de onafhankelijkheid van enig land veilig?"
Een Amerikaanse steunbetuiging aan Oekraïne werd vanuit de zaal beantwoord met applaus. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky klapte. Hij spreekt de Algemene Vergadering later zelf ook nog toe en zal naar verwachting donderdag een ontmoeting hebben met president Biden in het Witte Huis.
Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres merkte bij zijn opening van de Algemene Vergadering op dat de oorlog in Oekraïne een schending van het Handvest van de VN is. "Als ieder land zou voldoen aan de verplichtingen uit het handvest, zou het recht op vrede gegarandeerd zijn." De oorlog heeft "een stortvloed van gruwelen ontketend", zei hij. Hij waarschuwde dat de oorlog ook een nucleaire dreiging met zich meebrengt.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het was "de zomer van de waarheid" qua klimaatverandering vanwege de bosbranden, zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. "Europa kan, moet en zal op koers blijven voor onze klimaatdoelen", zei ze in Straatsburg.
4 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Brussel wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar, aldus de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. Kinderen zouden pas een eigen persoonlijk socialmedia-account kunnen creëren vanaf 15 jaar, stelt ze voor.
11 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU krijgt een migratienoodwet, voor als een lidstaat wordt geconfronteerd met een onverwacht grote stroom asielzoekers. Dat heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag aangekondigd.
11 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De druk van de EU op Rusland moet verder worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Daarvoor zijn niet altijd nieuwe sancties nodig, maar vooral handhaving van de bestaande sancties", zei de politica.
25 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Er moet een Europese Veiligheidsraad komen, dat wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "De urgentie is duidelijk. En het principe is eenvoudig: de veiligheid van Europa is ondeelbaar." Dat heeft ze woensdag gezegd in haar State of the Union, de jaarlijkse speech waarin ze de speerpunten voor het nieuwe politieke jaar uiteenzet.
33 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet een intensievere samenwerking aangaan met Canada die de relatie verdiept, onder meer op het gebied van handel en defensie. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar State of the Union voor de EU. Canada moet het eerste "geassocieerd lid van de Europese Unie" worden, zei ze.
37 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet strijden voor "ons Europees ideaal", zei Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, woensdag in haar jaarlijkse toespraak in het Europees Parlement. Ze waarschuwde in haar State of the Union voor het gevaar van ultranationalisten en tegenstanders van Europa, net als voor Russische inmenging of desinformatie.
1 uur geleden