Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roemt Oekraïense onafhankelijkheid op feestdag

Biden roemt Oekraïense onafhankelijkheid op feestdag

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft woensdag op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag opnieuw zijn steun aan Oekraïne uitgesproken. Naast een felicitatie stelt hij dat deze dag niet alleen viering van het verleden is, maar ook bevestigt dat "Oekraïne met trots een soevereine en onafhankelijke natie blijft en zal blijven".

De president meldt via een verklaring dat Oekraïners de wereld inspireren met hun "buitengewone moed en toewijding aan vrijheid". De Russische invasie in het land duurt op de dag van de onafhankelijkheid precies een half jaar. Volgens Biden hebben Oekraïners de afgelopen periode bewezen "resoluut en sterk" tegenover Rusland te staan.

Biden erkent dat de feestdag, waarop de afscheiding van de Sovjet-Unie in 1991 wordt gevierd, dit jaar "bitterzoet" is vanwege de duizenden doden die tijdens de oorlog zijn gevallen en de miljoenen mensen die vanwege het geweld zijn gevlucht. "Maar zes maanden van meedogenloze aanvallen hebben de trots van de Oekraïners op zichzelf, hun land en de onafhankelijkheid alleen maar versterkt."

Om Oekraïne te helpen in de strijd voor soevereiniteit, sturen de Verenigde Staten opnieuw wapenhulp. Dit pakket ter waarde van 2,98 miljard dollar (3 miljard euro) is het grootste dat Oekraïne van de Amerikanen ontvangt sinds het begin van de oorlog. Biden heeft de steun woensdag in zijn verklaring officieel aangekondigd, nadat regeringsfunctionarissen het nieuws eerder al hadden gemeld.

Meer uit Buitenland

Franse betogingen van start, oproep tot nieuwe protestdag

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.

6 minuten geleden
Palestijnse Autoriteit wil nu actie tegen Israël op Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.

1 uur geleden
Duitse politie: Adelaarsnest waarschijnlijk verloren door brand

BERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.

2 uur geleden
Franse stad Orléans komt met avondklok voor kinderen tot 15 jaar

ORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.

2 uur geleden
Oekraïne meldt stabiele verbinding met Starlink

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.

3 uur geleden
Tienduizenden huishoudens zonder stroom na tyfoon Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.

6 uur geleden
Proef ebolavaccin van start in Congo

KINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.

6 uur geleden