Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roemt Oekraïense onafhankelijkheid op feestdag

Biden roemt Oekraïense onafhankelijkheid op feestdag

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft woensdag op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag opnieuw zijn steun aan Oekraïne uitgesproken. Naast een felicitatie stelt hij dat deze dag niet alleen viering van het verleden is, maar ook bevestigt dat "Oekraïne met trots een soevereine en onafhankelijke natie blijft en zal blijven".

De president meldt via een verklaring dat Oekraïners de wereld inspireren met hun "buitengewone moed en toewijding aan vrijheid". De Russische invasie in het land duurt op de dag van de onafhankelijkheid precies een half jaar. Volgens Biden hebben Oekraïners de afgelopen periode bewezen "resoluut en sterk" tegenover Rusland te staan.

Biden erkent dat de feestdag, waarop de afscheiding van de Sovjet-Unie in 1991 wordt gevierd, dit jaar "bitterzoet" is vanwege de duizenden doden die tijdens de oorlog zijn gevallen en de miljoenen mensen die vanwege het geweld zijn gevlucht. "Maar zes maanden van meedogenloze aanvallen hebben de trots van de Oekraïners op zichzelf, hun land en de onafhankelijkheid alleen maar versterkt."

Om Oekraïne te helpen in de strijd voor soevereiniteit, sturen de Verenigde Staten opnieuw wapenhulp. Dit pakket ter waarde van 2,98 miljard dollar (3 miljard euro) is het grootste dat Oekraïne van de Amerikanen ontvangt sinds het begin van de oorlog. Biden heeft de steun woensdag in zijn verklaring officieel aangekondigd, nadat regeringsfunctionarissen het nieuws eerder al hadden gemeld.

Meer uit Buitenland

Spaanse politie begint met ontruiming groot migratenkamp Ceuta

CEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.

7 minuten geleden
Iran: zeven voorwaarden aan VS voor heropening Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.

1 uur geleden
Doden en vermiste als gevolg van noodweer in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.

1 uur geleden
Veel gewonden bij brand op camping en vakantieoord aan Gardameer

PESCHIERA DEL GARDA (ANP/DPA) - Bij een grote brand op een camping/vakantieoord aan de zuidelijke oever van het Gardameer zijn zeker 24 gewonden gevallen die met spoed naar een ziekenhuis moesten. Een van hen verkeert volgens Italiaanse media in kritieke toestand. Over de identiteit of nationaliteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt. Het lot van één persoon in het vakantieoord is vooralsnog onbekend.

2 uur geleden
Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven die samen met Oekraïne werken aan onder meer de productie van raketten en drones.

6 uur geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Recordregen en overstromingen treffen Catalonië

BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.

6 uur geleden