Biden reageert geschokt op speech Donald Trump
WASHINGTON/DAYTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft geschokt gereageerd op een speech van zijn rivaal Donald Trump. Trump hield in het weekend een verkiezingstoespraak in Dayton en zei dat "een bloedbad dreigt" als hij in november niet wordt herkozen. Hij sprak over economische vraagstukken, met name de import van buitenlandse voertuigen, toen hij dat uitriep. Hij zei ook dat hij vreest dat er geen eerlijke verkiezingen meer komen, als hij in november verliest.
Volgens Biden tonen de boude uitspraken aan dat Trump steeds "meer extremisme aanhangt en dat hij geweld koestert en uit is op wraak". Dat is volgens Biden de reden dat Trump de presidentsverkiezingen straks weer verliest.
Trump noemde aan het begin van zijn speech de voor de bestorming van het Capitool in januari 2021 gevangen gezette mensen "patriotten en gijzelaars". Hij voer langdurig uit tegen het migratiebeleid van de regering-Biden waarmee in Trumps ogen de grenzen wagenwijd open zijn komen te staan. De stroom illegalen en daarmee goedkope arbeidskrachten treft volgens Trump vooral de zwarte en Latijns-Amerikaanse gemeenschap.
Hij betoogde dat andere landen zoals Venezuela hun zwaarste criminelen, die hij "beesten" noemde, naar de VS sturen en dat de regering dat aanmoedigt. Hij herinnerde aan een misdaad die afgelopen maand het land schokte; de brute moord op de 22-jarige studente Laken Riley waarvoor een 26-jarige illegaal uit Venezuela is gearresteerd. De zaak wordt vaker opgevoerd in discussies over illegale immigratie. De vermoedelijke dader werd al bij het oversteken van de grens betrapt als illegaal, maar werd vervolgens weer vrijgelaten. Er is recent een migratiewet naar Laken Riley genoemd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.
40 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.
2 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische liberale partij Jabloko mag volgende maand niet meedoen aan de parlementsverkiezingen. De enige officieel geregistreerde partij die openlijk tegen de oorlog in Oekraïne is, is door het hooggerechtshof uitgesloten van deelname.
3 uur geleden