Biden reageert geschokt op speech Donald Trump
WASHINGTON/DAYTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft geschokt gereageerd op een speech van zijn rivaal Donald Trump. Trump hield in het weekend een verkiezingstoespraak in Dayton en zei dat "een bloedbad dreigt" als hij in november niet wordt herkozen. Hij sprak over economische vraagstukken, met name de import van buitenlandse voertuigen, toen hij dat uitriep. Hij zei ook dat hij vreest dat er geen eerlijke verkiezingen meer komen, als hij in november verliest.
Volgens Biden tonen de boude uitspraken aan dat Trump steeds "meer extremisme aanhangt en dat hij geweld koestert en uit is op wraak". Dat is volgens Biden de reden dat Trump de presidentsverkiezingen straks weer verliest.
Trump noemde aan het begin van zijn speech de voor de bestorming van het Capitool in januari 2021 gevangen gezette mensen "patriotten en gijzelaars". Hij voer langdurig uit tegen het migratiebeleid van de regering-Biden waarmee in Trumps ogen de grenzen wagenwijd open zijn komen te staan. De stroom illegalen en daarmee goedkope arbeidskrachten treft volgens Trump vooral de zwarte en Latijns-Amerikaanse gemeenschap.
Hij betoogde dat andere landen zoals Venezuela hun zwaarste criminelen, die hij "beesten" noemde, naar de VS sturen en dat de regering dat aanmoedigt. Hij herinnerde aan een misdaad die afgelopen maand het land schokte; de brute moord op de 22-jarige studente Laken Riley waarvoor een 26-jarige illegaal uit Venezuela is gearresteerd. De zaak wordt vaker opgevoerd in discussies over illegale immigratie. De vermoedelijke dader werd al bij het oversteken van de grens betrapt als illegaal, maar werd vervolgens weer vrijgelaten. Er is recent een migratiewet naar Laken Riley genoemd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
13 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
20 uur geleden