Biden: Poetin is verantwoordelijk voor dood Navalny
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt de Russische president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van oppositiepoliticus Aleksej Navalny. "Laat er geen misverstand over bestaan", zei Biden in een persconferentie over het nieuws. Hij prees Navalny als een "krachtige stem voor de waarheid".
Biden is naar eigen zeggen "niet verrast, maar wel woedend" over de berichten over Navalny's dood in de gevangenis. De mensen rond Navalny zeggen nog geen bevestiging te hebben dat hij inderdaad is overleden, zoals de Russische autoriteiten melden. Biden zegt echter geen reden te hebben om te betwijfelen dat de politicus dood is.
Biden wilde niet expliciet spreken van een moordaanslag. "We weten niet precies wat er gebeurd is, maar er kan geen twijfel over bestaan dat de dood van Navalny het gevolg is van iets dat Poetin en zijn schurken gedaan hebben." Hij sprak onder meer over de vervolging van Navalny, de poging om hem te vergiftigen en de wrede omstandigheden waaronder hij werd vastgezet.
"Wat Navalny is overkomen, is nieuw bewijs van Poetins wreedheid", aldus Biden. Hij legde ook een link met de politieke strijd die momenteel wordt uitgevochten in de Verenigde Staten rond extra geld voor de oorlog in Oekraïne. "Deze tragedie herinnert ons aan wat er momenteel op het spel staat. We moeten het geld verstrekken zodat Oekraïne zich kan blijven verdedigen tegen Poetins wrede aanvallen en oorlogsmisdaden."
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
5 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
12 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
15 uur geleden