Biden: Poetin is verantwoordelijk voor dood Navalny
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt de Russische president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van oppositiepoliticus Aleksej Navalny. "Laat er geen misverstand over bestaan", zei Biden in een persconferentie over het nieuws. Hij prees Navalny als een "krachtige stem voor de waarheid".
Biden is naar eigen zeggen "niet verrast, maar wel woedend" over de berichten over Navalny's dood in de gevangenis. De mensen rond Navalny zeggen nog geen bevestiging te hebben dat hij inderdaad is overleden, zoals de Russische autoriteiten melden. Biden zegt echter geen reden te hebben om te betwijfelen dat de politicus dood is.
Biden wilde niet expliciet spreken van een moordaanslag. "We weten niet precies wat er gebeurd is, maar er kan geen twijfel over bestaan dat de dood van Navalny het gevolg is van iets dat Poetin en zijn schurken gedaan hebben." Hij sprak onder meer over de vervolging van Navalny, de poging om hem te vergiftigen en de wrede omstandigheden waaronder hij werd vastgezet.
"Wat Navalny is overkomen, is nieuw bewijs van Poetins wreedheid", aldus Biden. Hij legde ook een link met de politieke strijd die momenteel wordt uitgevochten in de Verenigde Staten rond extra geld voor de oorlog in Oekraïne. "Deze tragedie herinnert ons aan wat er momenteel op het spel staat. We moeten het geld verstrekken zodat Oekraïne zich kan blijven verdedigen tegen Poetins wrede aanvallen en oorlogsmisdaden."
Meer uit Buitenland
VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
10 uur geleden