Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: Poetin is verantwoordelijk voor dood Navalny

Biden: Poetin is verantwoordelijk voor dood Navalny

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt de Russische president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van oppositiepoliticus Aleksej Navalny. "Laat er geen misverstand over bestaan", zei Biden in een persconferentie over het nieuws. Hij prees Navalny als een "krachtige stem voor de waarheid".

Biden is naar eigen zeggen "niet verrast, maar wel woedend" over de berichten over Navalny's dood in de gevangenis. De mensen rond Navalny zeggen nog geen bevestiging te hebben dat hij inderdaad is overleden, zoals de Russische autoriteiten melden. Biden zegt echter geen reden te hebben om te betwijfelen dat de politicus dood is.

Biden wilde niet expliciet spreken van een moordaanslag. "We weten niet precies wat er gebeurd is, maar er kan geen twijfel over bestaan dat de dood van Navalny het gevolg is van iets dat Poetin en zijn schurken gedaan hebben." Hij sprak onder meer over de vervolging van Navalny, de poging om hem te vergiftigen en de wrede omstandigheden waaronder hij werd vastgezet.

"Wat Navalny is overkomen, is nieuw bewijs van Poetins wreedheid", aldus Biden. Hij legde ook een link met de politieke strijd die momenteel wordt uitgevochten in de Verenigde Staten rond extra geld voor de oorlog in Oekraïne. "Deze tragedie herinnert ons aan wat er momenteel op het spel staat. We moeten het geld verstrekken zodat Oekraïne zich kan blijven verdedigen tegen Poetins wrede aanvallen en oorlogsmisdaden."

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

2 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

2 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

2 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

5 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

5 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

7 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

7 uur geleden