Biden: Poetin is verantwoordelijk voor dood Navalny
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden houdt de Russische president Vladimir Poetin verantwoordelijk voor de dood van oppositiepoliticus Aleksej Navalny. "Laat er geen misverstand over bestaan", zei Biden in een persconferentie over het nieuws. Hij prees Navalny als een "krachtige stem voor de waarheid".
Biden is naar eigen zeggen "niet verrast, maar wel woedend" over de berichten over Navalny's dood in de gevangenis. De mensen rond Navalny zeggen nog geen bevestiging te hebben dat hij inderdaad is overleden, zoals de Russische autoriteiten melden. Biden zegt echter geen reden te hebben om te betwijfelen dat de politicus dood is.
Biden wilde niet expliciet spreken van een moordaanslag. "We weten niet precies wat er gebeurd is, maar er kan geen twijfel over bestaan dat de dood van Navalny het gevolg is van iets dat Poetin en zijn schurken gedaan hebben." Hij sprak onder meer over de vervolging van Navalny, de poging om hem te vergiftigen en de wrede omstandigheden waaronder hij werd vastgezet.
"Wat Navalny is overkomen, is nieuw bewijs van Poetins wreedheid", aldus Biden. Hij legde ook een link met de politieke strijd die momenteel wordt uitgevochten in de Verenigde Staten rond extra geld voor de oorlog in Oekraïne. "Deze tragedie herinnert ons aan wat er momenteel op het spel staat. We moeten het geld verstrekken zodat Oekraïne zich kan blijven verdedigen tegen Poetins wrede aanvallen en oorlogsmisdaden."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
28 minuten geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
29 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer zou de brand langzaam onder controle krijgen.
1 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
2 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
3 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
4 uur geleden