Biden: Poetin dacht stoer te zijn, maar botste met ijzeren wil VS
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin dacht "stoer" te zijn. Maar hij botste met de "ijzeren wil van Amerika", aldus de Amerikaanse president Joe Biden in een toespraak in Polen, enkele dagen voordat het een jaar geleden is dat Rusland Oekraïne binnenviel.
"Onze steun aan Oekraïne zal niet wankelen", verzekerde Biden een menigte in Warschau. "Oekraïne zal nooit een overwinning zijn voor Rusland, nooit." Poetin dacht dat alleenheersers zoals hijzelf stoer zijn en democratische leiders "soft", aldus de president. Toen kwam hij de ijzeren wil tegen van Amerika en "naties overal die weigerden een wereld te accepteren die door angst wordt geregeerd."
Biden richtte zich ook direct tot de Russische bevolking. Hij sprak de beweringen tegen die Poetin eerder op de dag had gemaakt. "De Verenigde Staten en de landen van Europa willen Rusland niet controleren of verwoesten", zei hij. "Het Westen is niet van plan Rusland aan te vallen, zoals Poetin vandaag zei. Miljoenen Russische burgers die gewoon in vrede met hun buren willen leven, zijn niet de vijand."
Deze oorlog was nooit een noodzaak, aldus Biden verder. "Het is een tragedie. President Poetin koos deze oorlog. Hij kan de oorlog met één woord stoppen."
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.
58 minuten geledenBELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
4 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
4 uur geleden