Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden pleit voor strengere wapenwetten na recente schietpartijen

Biden pleit voor strengere wapenwetten na recente schietpartijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden pleit voor strengere wapenwetten na twee dodelijke schietpartijen in de staat Californië, waarbij bijna twintig mensen om het leven kwamen. Hij laat dinsdag weten wetsvoorstellen te steunen die de verkoop van aanvalswapens aan banden leggen.

Deze wetten verbieden de verkoop, overdracht, productie en invoer van bepaalde soorten aanvalswapens, waaronder het wapen dat bij een van de schietpartijen werd gebruikt. De nieuwe wetgeving verhoogt bovendien de minimumleeftijd van kopers van deze vuurwapens van 18 naar 21 jaar. De voorstellen werden maandag ingediend door drie Democratische leden van de Senaat, partijgenoten van Biden.

De politici reageerden aanvankelijk op een schietincident van afgelopen weekend. Een schutter doodde toen elf mensen en verwondde negen anderen tijdens een viering van het Chinees Nieuwjaar in Monterey Park, in de buurt van Los Angeles. Californië werd maandag weer opgeschrikt door een schietpartij. Een man schoot in Half Moon Bay, ten zuiden van San Francisco, zeven mensen dood. Eén persoon raakte gewond.

Biden heeft na beide incidenten zijn medeleven aan de slachtoffers en nabestaanden uitgesproken. Er moet volgens de president krachtig worden gereageerd op het vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. Hij roept beide kamers van het Congres op om snel te handelen en de nieuwe wetgeving goed te keuren voor de veiligheid van onder meer gemeenschappen, scholen en werkplekken.

Meer uit Buitenland

Belgische minister komt met veiligheidsplan voor steden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.

2 uur geleden
Israëlisch leger draagt bevolking Gaza-Stad op te vertrekken

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.

3 uur geleden
Half miljoen voor gouden tip voortvluchtige schutter Australië

POREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.

4 uur geleden
Anti-regeringsdemonstranten botsen met politie in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.

10 uur geleden
Duitse paddenstoelen weer veilig te eten, 39 jaar na Tsjernobyl

SALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.

11 uur geleden
Trump doopt Defensie om tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.

13 uur geleden
VN: M23 en leger Congo pleegden mogelijk oorlogsmisdaden

GENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.

14 uur geleden