
Biden pleit voor strengere wapenwetten na recente schietpartijen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden pleit voor strengere wapenwetten na twee dodelijke schietpartijen in de staat Californië, waarbij bijna twintig mensen om het leven kwamen. Hij laat dinsdag weten wetsvoorstellen te steunen die de verkoop van aanvalswapens aan banden leggen.
Deze wetten verbieden de verkoop, overdracht, productie en invoer van bepaalde soorten aanvalswapens, waaronder het wapen dat bij een van de schietpartijen werd gebruikt. De nieuwe wetgeving verhoogt bovendien de minimumleeftijd van kopers van deze vuurwapens van 18 naar 21 jaar. De voorstellen werden maandag ingediend door drie Democratische leden van de Senaat, partijgenoten van Biden.
De politici reageerden aanvankelijk op een schietincident van afgelopen weekend. Een schutter doodde toen elf mensen en verwondde negen anderen tijdens een viering van het Chinees Nieuwjaar in Monterey Park, in de buurt van Los Angeles. Californië werd maandag weer opgeschrikt door een schietpartij. Een man schoot in Half Moon Bay, ten zuiden van San Francisco, zeven mensen dood. Eén persoon raakte gewond.
Biden heeft na beide incidenten zijn medeleven aan de slachtoffers en nabestaanden uitgesproken. Er moet volgens de president krachtig worden gereageerd op het vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. Hij roept beide kamers van het Congres op om snel te handelen en de nieuwe wetgeving goed te keuren voor de veiligheid van onder meer gemeenschappen, scholen en werkplekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
30 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
6 uur geleden