Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump
WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam en bondgenoten van president Joe Biden komen volop in actie in aanloop naar het eerste debat met Donald Trump. Er staan de komende dagen 1600 evenementen gepland en er worden nieuwe spotjes uitgezonden op televisie en verspreid via sociale media, staat in een memo die is ingezien door het Amerikaanse NBC News.
De evenementen zijn onder meer gericht op het mobiliseren van groepen waarvan Biden de steun hard nodig heeft, zoals studenten en de lhbti-gemeenschap. Er worden ook honderden "watch parties" georganiseerd zodat mensen donderdag samen naar het debat kunnen kijken. In sommige gevallen worden influencers ingeschakeld om die te presenteren.
Het campagneoffensief gaat maandag van start. Dan wordt er in meerdere staten bij stilgestaan dat het Hooggerechtshof precies twee jaar geleden oordeelde dat het recht op abortus niet landelijk is geregeld. Staten beslissen daar sindsdien zelf over en kunnen toegang tot abortus dus ook aan banden leggen. Vicepresident Kamala Harris gaat dan naar Maryland en Arizona om bijeenkomsten bij te wonen.
Cruciaal moment
De 81-jarige Biden laat zich in Camp David klaarstomen voor het debat met zijn politieke aartsrivaal. Daar worden meerdere dagen voor uitgetrokken. Zijn advocaat Bob Bauer speelt daar de rol van Trump bij oefendebatten. Ook allerlei vertrouwelingen van de president zijn aanwezig om te helpen. Een campagnemedewerker van Trump zei tegen NBC dat zijn baas "niet voorgeprogrammeerd hoeft te worden door zijn medewerkers", zoals Biden.
Uit de memo komt naar voren dat het team van Biden het debat ziet als een cruciaal moment. Het wordt een van de eerste momenten waarop veel Amerikanen echt aandacht gaan besteden aan de naderende verkiezingen, is de verwachting. Het debat tussen de Democraat Biden en de Republikein Trump (78) wordt gehouden in Atlanta en uitgezonden door CNN. Het begint in Nederland om 03.00 uur in de nacht van donderdag en vrijdag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties stelt dat het Israëlische beleid op de bezette Westelijke Jordaanoever "het schrikbeeld van een etnische zuivering" oproept. Volgens hem is Israël door onder meer het uitbreiden van de nederzettingen bezig de weg naar de vrede "plat te walsen".
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept de EU op twee Russische miljardairs niet van de EU-sanctielijst te halen. Dat heeft hij dinsdagmiddag op X gedaan. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardair Alisjer Oesmanov en de Russische miljardair Michaïl Fridman.
38 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Veertien mannen zijn dinsdag schuldig bevonden aan directe betrokkenheid bij de jihadistische zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag 2019. Drie rechters van het Sri Lankaanse hooggerechtshof bevonden de verdachten na een vijf jaar durend proces schuldig aan alle aanklachten. Ze waren aangeklaagd voor onder meer moord en samenzwering om terrorisme te plegen. Ze krijgen hun straf op een later moment te horen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft gezegd dat de Verenigde Staten openstaan voor een gesprek met Iran tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, maar dat er momenteel geen ontmoeting gepland staat.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.
3 uur geleden