Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam en bondgenoten van president Joe Biden komen volop in actie in aanloop naar het eerste debat met Donald Trump. Er staan de komende dagen 1600 evenementen gepland en er worden nieuwe spotjes uitgezonden op televisie en verspreid via sociale media, staat in een memo die is ingezien door het Amerikaanse NBC News.

De evenementen zijn onder meer gericht op het mobiliseren van groepen waarvan Biden de steun hard nodig heeft, zoals studenten en de lhbti-gemeenschap. Er worden ook honderden "watch parties" georganiseerd zodat mensen donderdag samen naar het debat kunnen kijken. In sommige gevallen worden influencers ingeschakeld om die te presenteren.

Het campagneoffensief gaat maandag van start. Dan wordt er in meerdere staten bij stilgestaan dat het Hooggerechtshof precies twee jaar geleden oordeelde dat het recht op abortus niet landelijk is geregeld. Staten beslissen daar sindsdien zelf over en kunnen toegang tot abortus dus ook aan banden leggen. Vicepresident Kamala Harris gaat dan naar Maryland en Arizona om bijeenkomsten bij te wonen.

Cruciaal moment

De 81-jarige Biden laat zich in Camp David klaarstomen voor het debat met zijn politieke aartsrivaal. Daar worden meerdere dagen voor uitgetrokken. Zijn advocaat Bob Bauer speelt daar de rol van Trump bij oefendebatten. Ook allerlei vertrouwelingen van de president zijn aanwezig om te helpen. Een campagnemedewerker van Trump zei tegen NBC dat zijn baas "niet voorgeprogrammeerd hoeft te worden door zijn medewerkers", zoals Biden.

Uit de memo komt naar voren dat het team van Biden het debat ziet als een cruciaal moment. Het wordt een van de eerste momenten waarop veel Amerikanen echt aandacht gaan besteden aan de naderende verkiezingen, is de verwachting. Het debat tussen de Democraat Biden en de Republikein Trump (78) wordt gehouden in Atlanta en uitgezonden door CNN. Het begint in Nederland om 03.00 uur in de nacht van donderdag en vrijdag.

Meer uit Buitenland

Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

18 minuten geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

20 minuten geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

41 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

54 minuten geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

1 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

5 uur geleden