Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam en bondgenoten van president Joe Biden komen volop in actie in aanloop naar het eerste debat met Donald Trump. Er staan de komende dagen 1600 evenementen gepland en er worden nieuwe spotjes uitgezonden op televisie en verspreid via sociale media, staat in een memo die is ingezien door het Amerikaanse NBC News.

De evenementen zijn onder meer gericht op het mobiliseren van groepen waarvan Biden de steun hard nodig heeft, zoals studenten en de lhbti-gemeenschap. Er worden ook honderden "watch parties" georganiseerd zodat mensen donderdag samen naar het debat kunnen kijken. In sommige gevallen worden influencers ingeschakeld om die te presenteren.

Het campagneoffensief gaat maandag van start. Dan wordt er in meerdere staten bij stilgestaan dat het Hooggerechtshof precies twee jaar geleden oordeelde dat het recht op abortus niet landelijk is geregeld. Staten beslissen daar sindsdien zelf over en kunnen toegang tot abortus dus ook aan banden leggen. Vicepresident Kamala Harris gaat dan naar Maryland en Arizona om bijeenkomsten bij te wonen.

Cruciaal moment

De 81-jarige Biden laat zich in Camp David klaarstomen voor het debat met zijn politieke aartsrivaal. Daar worden meerdere dagen voor uitgetrokken. Zijn advocaat Bob Bauer speelt daar de rol van Trump bij oefendebatten. Ook allerlei vertrouwelingen van de president zijn aanwezig om te helpen. Een campagnemedewerker van Trump zei tegen NBC dat zijn baas "niet voorgeprogrammeerd hoeft te worden door zijn medewerkers", zoals Biden.

Uit de memo komt naar voren dat het team van Biden het debat ziet als een cruciaal moment. Het wordt een van de eerste momenten waarop veel Amerikanen echt aandacht gaan besteden aan de naderende verkiezingen, is de verwachting. Het debat tussen de Democraat Biden en de Republikein Trump (78) wordt gehouden in Atlanta en uitgezonden door CNN. Het begint in Nederland om 03.00 uur in de nacht van donderdag en vrijdag.

Meer uit Buitenland

Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.

34 minuten geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

1 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

2 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

5 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

6 uur geleden
Veel interesse in Roemeniƫ om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

6 uur geleden