Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam en bondgenoten van president Joe Biden komen volop in actie in aanloop naar het eerste debat met Donald Trump. Er staan de komende dagen 1600 evenementen gepland en er worden nieuwe spotjes uitgezonden op televisie en verspreid via sociale media, staat in een memo die is ingezien door het Amerikaanse NBC News.

De evenementen zijn onder meer gericht op het mobiliseren van groepen waarvan Biden de steun hard nodig heeft, zoals studenten en de lhbti-gemeenschap. Er worden ook honderden "watch parties" georganiseerd zodat mensen donderdag samen naar het debat kunnen kijken. In sommige gevallen worden influencers ingeschakeld om die te presenteren.

Het campagneoffensief gaat maandag van start. Dan wordt er in meerdere staten bij stilgestaan dat het Hooggerechtshof precies twee jaar geleden oordeelde dat het recht op abortus niet landelijk is geregeld. Staten beslissen daar sindsdien zelf over en kunnen toegang tot abortus dus ook aan banden leggen. Vicepresident Kamala Harris gaat dan naar Maryland en Arizona om bijeenkomsten bij te wonen.

Cruciaal moment

De 81-jarige Biden laat zich in Camp David klaarstomen voor het debat met zijn politieke aartsrivaal. Daar worden meerdere dagen voor uitgetrokken. Zijn advocaat Bob Bauer speelt daar de rol van Trump bij oefendebatten. Ook allerlei vertrouwelingen van de president zijn aanwezig om te helpen. Een campagnemedewerker van Trump zei tegen NBC dat zijn baas "niet voorgeprogrammeerd hoeft te worden door zijn medewerkers", zoals Biden.

Uit de memo komt naar voren dat het team van Biden het debat ziet als een cruciaal moment. Het wordt een van de eerste momenten waarop veel Amerikanen echt aandacht gaan besteden aan de naderende verkiezingen, is de verwachting. Het debat tussen de Democraat Biden en de Republikein Trump (78) wordt gehouden in Atlanta en uitgezonden door CNN. Het begint in Nederland om 03.00 uur in de nacht van donderdag en vrijdag.

Meer uit Buitenland

Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

1 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

2 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

2 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

2 uur geleden
EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

4 uur geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

4 uur geleden
Kallas hoopt woensdag op positief besluit EU-lening Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.

4 uur geleden