Biden plant campagneoffensief voor eerste debat met Trump
WASHINGTON (ANP) - Het campagneteam en bondgenoten van president Joe Biden komen volop in actie in aanloop naar het eerste debat met Donald Trump. Er staan de komende dagen 1600 evenementen gepland en er worden nieuwe spotjes uitgezonden op televisie en verspreid via sociale media, staat in een memo die is ingezien door het Amerikaanse NBC News.
De evenementen zijn onder meer gericht op het mobiliseren van groepen waarvan Biden de steun hard nodig heeft, zoals studenten en de lhbti-gemeenschap. Er worden ook honderden "watch parties" georganiseerd zodat mensen donderdag samen naar het debat kunnen kijken. In sommige gevallen worden influencers ingeschakeld om die te presenteren.
Het campagneoffensief gaat maandag van start. Dan wordt er in meerdere staten bij stilgestaan dat het Hooggerechtshof precies twee jaar geleden oordeelde dat het recht op abortus niet landelijk is geregeld. Staten beslissen daar sindsdien zelf over en kunnen toegang tot abortus dus ook aan banden leggen. Vicepresident Kamala Harris gaat dan naar Maryland en Arizona om bijeenkomsten bij te wonen.
Cruciaal moment
De 81-jarige Biden laat zich in Camp David klaarstomen voor het debat met zijn politieke aartsrivaal. Daar worden meerdere dagen voor uitgetrokken. Zijn advocaat Bob Bauer speelt daar de rol van Trump bij oefendebatten. Ook allerlei vertrouwelingen van de president zijn aanwezig om te helpen. Een campagnemedewerker van Trump zei tegen NBC dat zijn baas "niet voorgeprogrammeerd hoeft te worden door zijn medewerkers", zoals Biden.
Uit de memo komt naar voren dat het team van Biden het debat ziet als een cruciaal moment. Het wordt een van de eerste momenten waarop veel Amerikanen echt aandacht gaan besteden aan de naderende verkiezingen, is de verwachting. Het debat tussen de Democraat Biden en de Republikein Trump (78) wordt gehouden in Atlanta en uitgezonden door CNN. Het begint in Nederland om 03.00 uur in de nacht van donderdag en vrijdag.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.
4 uur geleden