'Biden past oorlogswet toe om vaccinproductie op te hogen'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft naar eigen zeggen een oorlogswet toegepast om farmaceuten Pfizer en Moderna te dwingen meer doses coronavaccin aan de Verenigde Staten te leveren, en sneller dan aanvankelijk gepland. De Amerikaanse regering meldde vorige week dat de bedrijven 300 miljoen doses van beide vaccins geleverd zullen hebben tegen het einde van juli, voldoende om alle Amerikaanse volwassenen in te enten.
"We hebben geregeld dat ze er vaart achter gingen zetten door de National Defense Act toe te passen om te helpen bij de productie", zei Biden dinsdag tijdens een vragenuurtje in de stad Milwaukee. Daarmee leek hij te verwijzen naar de zogeheten Defense Production Act, waarmee de Amerikaanse overheid bedrijven kan verplichten te produceren voor de staat. De vorige regering paste die wet toe om ervoor te zorgen dat er in korte tijd meer beademingsapparaten in de VS zouden zijn.
Het Witte Huis meldde dinsdag eerder op de dag dat er deze week 13,5 miljoen doses vaccin naar diverse staten gedistribueerd zullen worden. Vorige week waren dat er nog 11 miljoen. Het aantal vaccins dat naar apotheken wordt gedistribueerd moet deze week verdubbelen naar 2 miljoen doses. Op dezelfde dag waarschuwden regeringsfunctionarissen echter dat het extreme winterweer in sommige staten de distributie kan vertragen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
2 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
11 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
11 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
14 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
15 uur geleden