Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump
WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden en zijn stafleden bespreken de mogelijkheid of er preventief gratie moet worden verleend aan personen die mogelijk te maken krijgen met een hun vijandig gezinde nieuwe regering-Trump. Ze zijn bezorgd over de dreigementen van de nieuwgekozen president Donald Trump en anderen in zijn entourage om achter hun politieke tegenstanders aan te gaan. Dit schrijven The New York Times en The Washington Post.
Onder degenen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie zijn de voormalige medische hoofdadviseur Anthony Fauci, de gepensioneerde generaal Mark Milley die Trump een "fascist" heeft genoemd, senator Adam Schiff die leiding gaf aan de eerste afzettingsprocedure tegen Trump en voormalig congreslid Liz Cheney, een Republikein en een uitgesproken criticus van Trump.
Het is niet duidelijk of de personen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie dat zelf ook willen. Cheney en Fauci reageerden niet op verzoeken om commentaar, schrijft The New York Times. Schiff zei dat hij niet dacht dat algemene gratie een goed idee zou zijn. "Ik zou er bij de president op willen aandringen dat niet te doen", vertelde hij aan Politico.
Maar de hogere stafmedewerkers van Biden zijn steeds meer gealarmeerd door de keuzes van Trump voor belangrijke wetshandhavingsposities, zoals Kash Patel, de keuze van Trump voor FBI-directeur, schrijft The Washington Post. Patel heeft aangedrongen op vergelding tegen de tegenstanders en critici van Trump.
De discussies, voor het eerst gerapporteerd door Politico, werden bevestigd door twee mensen die bekend zijn met de zaak en op voorwaarde van anonimiteit spraken, bericht The Washington Post.
Meer uit Buitenland
KARACHI (ANP/AFP) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
9 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
14 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
26 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
46 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Centraal Commando van het Amerikaanse leger (CENTCOM) heeft op sociale media beelden gepubliceerd van de Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied. In een montage van 20 seconden worden foto's getoond van opstijgende gevechtsvliegtuigen, lanceringen van Tomahawk-raketten en inslagen op de grond.
1 uur geleden