Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump

Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump

WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden en zijn stafleden bespreken de mogelijkheid of er preventief gratie moet worden verleend aan personen die mogelijk te maken krijgen met een hun vijandig gezinde nieuwe regering-Trump. Ze zijn bezorgd over de dreigementen van de nieuwgekozen president Donald Trump en anderen in zijn entourage om achter hun politieke tegenstanders aan te gaan. Dit schrijven The New York Times en The Washington Post.

Onder degenen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie zijn de voormalige medische hoofdadviseur Anthony Fauci, de gepensioneerde generaal Mark Milley die Trump een "fascist" heeft genoemd, senator Adam Schiff die leiding gaf aan de eerste afzettingsprocedure tegen Trump en voormalig congreslid Liz Cheney, een Republikein en een uitgesproken criticus van Trump.

Het is niet duidelijk of de personen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie dat zelf ook willen. Cheney en Fauci reageerden niet op verzoeken om commentaar, schrijft The New York Times. Schiff zei dat hij niet dacht dat algemene gratie een goed idee zou zijn. "Ik zou er bij de president op willen aandringen dat niet te doen", vertelde hij aan Politico.

Maar de hogere stafmedewerkers van Biden zijn steeds meer gealarmeerd door de keuzes van Trump voor belangrijke wetshandhavingsposities, zoals Kash Patel, de keuze van Trump voor FBI-directeur, schrijft The Washington Post. Patel heeft aangedrongen op vergelding tegen de tegenstanders en critici van Trump.

De discussies, voor het eerst gerapporteerd door Politico, werden bevestigd door twee mensen die bekend zijn met de zaak en op voorwaarde van anonimiteit spraken, bericht The Washington Post.

Meer uit Buitenland

Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

2 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

3 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

9 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

9 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

10 uur geleden