Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump
WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden en zijn stafleden bespreken de mogelijkheid of er preventief gratie moet worden verleend aan personen die mogelijk te maken krijgen met een hun vijandig gezinde nieuwe regering-Trump. Ze zijn bezorgd over de dreigementen van de nieuwgekozen president Donald Trump en anderen in zijn entourage om achter hun politieke tegenstanders aan te gaan. Dit schrijven The New York Times en The Washington Post.
Onder degenen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie zijn de voormalige medische hoofdadviseur Anthony Fauci, de gepensioneerde generaal Mark Milley die Trump een "fascist" heeft genoemd, senator Adam Schiff die leiding gaf aan de eerste afzettingsprocedure tegen Trump en voormalig congreslid Liz Cheney, een Republikein en een uitgesproken criticus van Trump.
Het is niet duidelijk of de personen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie dat zelf ook willen. Cheney en Fauci reageerden niet op verzoeken om commentaar, schrijft The New York Times. Schiff zei dat hij niet dacht dat algemene gratie een goed idee zou zijn. "Ik zou er bij de president op willen aandringen dat niet te doen", vertelde hij aan Politico.
Maar de hogere stafmedewerkers van Biden zijn steeds meer gealarmeerd door de keuzes van Trump voor belangrijke wetshandhavingsposities, zoals Kash Patel, de keuze van Trump voor FBI-directeur, schrijft The Washington Post. Patel heeft aangedrongen op vergelding tegen de tegenstanders en critici van Trump.
De discussies, voor het eerst gerapporteerd door Politico, werden bevestigd door twee mensen die bekend zijn met de zaak en op voorwaarde van anonimiteit spraken, bericht The Washington Post.
Meer uit Buitenland
NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
4 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
7 uur geleden