Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump

Biden overweegt gratie voor politieke tegenstanders van Trump

WASHINGTON (ANP) - President Joe Biden en zijn stafleden bespreken de mogelijkheid of er preventief gratie moet worden verleend aan personen die mogelijk te maken krijgen met een hun vijandig gezinde nieuwe regering-Trump. Ze zijn bezorgd over de dreigementen van de nieuwgekozen president Donald Trump en anderen in zijn entourage om achter hun politieke tegenstanders aan te gaan. Dit schrijven The New York Times en The Washington Post.

Onder degenen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie zijn de voormalige medische hoofdadviseur Anthony Fauci, de gepensioneerde generaal Mark Milley die Trump een "fascist" heeft genoemd, senator Adam Schiff die leiding gaf aan de eerste afzettingsprocedure tegen Trump en voormalig congreslid Liz Cheney, een Republikein en een uitgesproken criticus van Trump.

Het is niet duidelijk of de personen die mogelijk in aanmerking komen voor gratie dat zelf ook willen. Cheney en Fauci reageerden niet op verzoeken om commentaar, schrijft The New York Times. Schiff zei dat hij niet dacht dat algemene gratie een goed idee zou zijn. "Ik zou er bij de president op willen aandringen dat niet te doen", vertelde hij aan Politico.

Maar de hogere stafmedewerkers van Biden zijn steeds meer gealarmeerd door de keuzes van Trump voor belangrijke wetshandhavingsposities, zoals Kash Patel, de keuze van Trump voor FBI-directeur, schrijft The Washington Post. Patel heeft aangedrongen op vergelding tegen de tegenstanders en critici van Trump.

De discussies, voor het eerst gerapporteerd door Politico, werden bevestigd door twee mensen die bekend zijn met de zaak en op voorwaarde van anonimiteit spraken, bericht The Washington Post.

Meer uit Buitenland

Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

1 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

2 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

8 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

10 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

12 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

12 uur geleden