Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Biden overweegt Buttigieg als ambassadeur in China'

'Biden overweegt Buttigieg als ambassadeur in China'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De verkozen Amerikaanse president Joe Biden overweegt Pete Buttigieg, zijn tegenstander in de Democratische voorverkiezingen afgelopen voorjaar, te benoemen tot ambassadeur in China, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. Buttigieg, de eerste openlijk homoseksuele presidentskandidaat bij de Democraten, is nu nog burgemeester van de plaats South Bend in de staat Indiana.

De burgemeester en Afghanistan-veteraan was volgens meerdere ingewijden ook een van de grote kanshebbers voor de post van VN-ambassadeur, maar werd door Biden niet voor die baan gekozen. Diens woordvoerder reageerde niet direct op een verzoek om commentaar.

Velen in de Democratische partij denken dat de gematigde Buttigieg later opnieuw een gooi zal doen naar het presidentschap, aldus Axios. Zij houden er rekening mee dat een termijn als ambassadeur in Peking de Chinezen alvast de kans geeft om de mogelijke toekomstige president beter te leren kennen. Buttigiegs naam wordt echter ook genoemd in verband met binnenlandse regeringsposten.

Nadat Buttigieg eerder dit jaar zijn campagne in de voorverkiezingen had gestaakt, werd hij een van de belangrijkste ondersteuners van Biden in de strijd tegen president Donald Trump. Ook hielp hij aankomend vicepresident Kamala Harris zich voor te bereiden op haar debat met Trumps vicepresident Mike Pence, de voormalige gouverneur van Buttigiegs staat Indiana.

Meer uit Buitenland

Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

52 minuten geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

5 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

7 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

10 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

10 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

12 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

12 uur geleden