Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Biden overweegt Buttigieg als ambassadeur in China'

'Biden overweegt Buttigieg als ambassadeur in China'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De verkozen Amerikaanse president Joe Biden overweegt Pete Buttigieg, zijn tegenstander in de Democratische voorverkiezingen afgelopen voorjaar, te benoemen tot ambassadeur in China, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. Buttigieg, de eerste openlijk homoseksuele presidentskandidaat bij de Democraten, is nu nog burgemeester van de plaats South Bend in de staat Indiana.

De burgemeester en Afghanistan-veteraan was volgens meerdere ingewijden ook een van de grote kanshebbers voor de post van VN-ambassadeur, maar werd door Biden niet voor die baan gekozen. Diens woordvoerder reageerde niet direct op een verzoek om commentaar.

Velen in de Democratische partij denken dat de gematigde Buttigieg later opnieuw een gooi zal doen naar het presidentschap, aldus Axios. Zij houden er rekening mee dat een termijn als ambassadeur in Peking de Chinezen alvast de kans geeft om de mogelijke toekomstige president beter te leren kennen. Buttigiegs naam wordt echter ook genoemd in verband met binnenlandse regeringsposten.

Nadat Buttigieg eerder dit jaar zijn campagne in de voorverkiezingen had gestaakt, werd hij een van de belangrijkste ondersteuners van Biden in de strijd tegen president Donald Trump. Ook hielp hij aankomend vicepresident Kamala Harris zich voor te bereiden op haar debat met Trumps vicepresident Mike Pence, de voormalige gouverneur van Buttigiegs staat Indiana.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Thailand na overstromingen

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.

58 minuten geleden
Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

2 uur geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

7 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

8 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

11 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

12 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

13 uur geleden