Biden op eerste reis in Midden-Oosten tijdens presidentschap
JERUZALEM (ANP) - Joe Biden arriveert woensdag in Israël op zijn eerste reis naar het Midden-Oosten sinds hij begin vorig jaar president van de VS is geworden. Hij ontmoet donderdag Israëlische leiders en bezoekt vrijdag kort de Palestijnse president Abbas in Bethlehem, op de sinds 1967 door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Er wordt weinig van het bezoek verwacht door zowel de Israëli's als de Palestijnen. Maar mogelijk biedt hij de Palestijnen meer hulp aan. Bidens voorganger Donald Trump stopte de hulp helemaal. Maar over het algemeen volgt Biden de politiek van zijn voorganger in de regio.
Daarna gaat hij op zijn vierdaagse Midden-Oostenreis naar Saudi-Arabië. Hij zal daar aandringen op meer olieproductie van dat land en andere Golfstaten. Hij heeft eerder het koninkrijk van de familie al-Saud "een paria-staat" genoemd, maar de olieproducent is al sinds jaar en dag de belangrijkste Arabische partner van de VS in de regio.
Biden ontmoet in Saudi-Arabië ook andere leiders van de Golfregio. Hij heeft naar eigen zeggen geen apart onderhoud met de feitelijke machthebber in Saudi-Arabië, kroonprins Mohammed bin Salman al-Saud. Die is in opspraak geraakt met de brute politieke moord in 2018 op een in de VS werkzame Saudische journalist in een consulaat van het koninkrijk in Turkije.
Biden heeft tegen Amerikaanse media gezegd dat zijn bezoek vooral gericht is op het "zich heroriënteren in de relaties". Andere hete hangijzers waar Biden over zal spreken zijn de bloedige burgeroorlog in Jemen en Syrië en Iran.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
12 uur geleden