Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden op campagne in Florida, Trump in Pennsylvania

Biden op campagne in Florida, Trump in Pennsylvania

WASHINGTON (ANP) - In de strijd om het Amerikaanse presidentschap is de Democratische kandidaat Joe Biden naar Florida gegaan om daar oudere kiezers te overtuigen en voerde president Donald Trump campagne in Pennsylvania. De twee staten kunnen een belangrijk verschil maken in de verkiezingen op 3 november.

Biden vertelde een publiek van gepensioneerden in de 'Sunshine state' dinsdag dat Trump ze als "misbaar" en "vergeetbaar" ziet. Volgens Biden heeft Trump de ouderen op roekeloze wijze in gevaar gebracht door de ernst van het coronavirus eerder dit jaar te bagatelliseren.

Het bezoek van Biden aan Florida komt een dag nadat de president er zijn eerste campagnetrip buiten Washington maakte sinds die besmet in geraakt met het coronavirus. Als Biden de meeste stemmen krijgt in Florida, een staat met 29 kiesmannen, maakt dat de kansen van Trumps herverkiezing stukken kleiner.

Trump hield dinsdag een campagnebijeenkomst op een vliegveld in Johnstown (Pennsylvania). De uitslag in Pennsylvania (20 kiesmannen) kan volgens sommige waarnemers de uitkomst van de komende verkiezingen bepalen.

Maandagavond strooide Trump mondmaskers rond, overigens zonder er zelf een te dragen. "Ik heb het nu meegemaakt", zei hij tegen zijn publiek. "Ze zeggen dat ik immuun ben. Ik voel me zo sterk. Ik zal iedereen in dat publiek kussen, ik zal de mannen en de prachtige vrowen lussen, ik zal jullie een dikke kus geven", aldus de president.

Biden zei dinsdag tegen zijn publiek in Florida dat hij teleurgesteld was dat Trumps coronabesmetting niet voor een andere benadering van de epidemie door de president lijkt te hebben gezorgd. "Hoe langer Donald Trump president is, hoe roekelozer hij lijkt te worden", aldus Biden. "Goddank hebben we nog maar drie weken te gaan."

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

3 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

3 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

3 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

6 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

7 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

7 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

7 uur geleden