Biden op campagne in Florida, Trump in Pennsylvania
WASHINGTON (ANP) - In de strijd om het Amerikaanse presidentschap is de Democratische kandidaat Joe Biden naar Florida gegaan om daar oudere kiezers te overtuigen en voerde president Donald Trump campagne in Pennsylvania. De twee staten kunnen een belangrijk verschil maken in de verkiezingen op 3 november.
Biden vertelde een publiek van gepensioneerden in de 'Sunshine state' dinsdag dat Trump ze als "misbaar" en "vergeetbaar" ziet. Volgens Biden heeft Trump de ouderen op roekeloze wijze in gevaar gebracht door de ernst van het coronavirus eerder dit jaar te bagatelliseren.
Het bezoek van Biden aan Florida komt een dag nadat de president er zijn eerste campagnetrip buiten Washington maakte sinds die besmet in geraakt met het coronavirus. Als Biden de meeste stemmen krijgt in Florida, een staat met 29 kiesmannen, maakt dat de kansen van Trumps herverkiezing stukken kleiner.
Trump hield dinsdag een campagnebijeenkomst op een vliegveld in Johnstown (Pennsylvania). De uitslag in Pennsylvania (20 kiesmannen) kan volgens sommige waarnemers de uitkomst van de komende verkiezingen bepalen.
Maandagavond strooide Trump mondmaskers rond, overigens zonder er zelf een te dragen. "Ik heb het nu meegemaakt", zei hij tegen zijn publiek. "Ze zeggen dat ik immuun ben. Ik voel me zo sterk. Ik zal iedereen in dat publiek kussen, ik zal de mannen en de prachtige vrowen lussen, ik zal jullie een dikke kus geven", aldus de president.
Biden zei dinsdag tegen zijn publiek in Florida dat hij teleurgesteld was dat Trumps coronabesmetting niet voor een andere benadering van de epidemie door de president lijkt te hebben gezorgd. "Hoe langer Donald Trump president is, hoe roekelozer hij lijkt te worden", aldus Biden. "Goddank hebben we nog maar drie weken te gaan."
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
1 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
2 uur geleden