Biden: oordeel Mladic versterkt strijd tegen gruweldaden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Biden noemt de bevestiging van de levenslange straf voor de Bosnisch-Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladic een historisch oordeel. Het laat zien dat degenen die gruwelijke misdaden begaan ter verantwoording zullen worden geroepen, aldus Biden in een verklaring. "Het versterkt ook onze gedeelde vastberadenheid om toekomstige gruweldaden waar ook ter wereld te voorkomen."
Biden herinnert eraan dat Mladic bijna 26 jaar geleden de executie beval van zo'n 8000 ongewapende mannen en jongens in Srebrenica. Hij leidde ook de meedogenloze, jarenlange belegering van Sarajevo en was verantwoordelijk voor vele andere misdaden, aldus de president. Zijn levenslange straf voor genocide, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden was eerder dinsdag in hoger beroep bevestigd.
"Gerechtigheid en verzoening zijn de basis voor vrede en stabiliteit in de toekomst, en het besluit van vandaag is ook een belangrijke bevestiging dat dit mogelijk is. Ik hoop oprecht dat de leiders in de regio dit oordeel zullen respecteren", aldus Biden verder. Hij uit ook de hoop dat het oordeel enige troost biedt aan al degenen die rouwen om de slachtoffers van Mladic.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
4 uur geledenWISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.
6 uur geleden