Biden ontvangt Zuid-Koreaanse president in mei in de VS
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt in de tweede helft van mei zijn Zuid-Koreaanse collega Moon Jae-in in Washington. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis is er nog geen exacte datum vastgesteld. Het bezoek dient onder meer om de relatie tussen beide landen te onderstrepen.
De Amerikaanse minister Antony Blinken van Buitenlandse Zaken en zijn collega Lloyd Austin van Defensie brachten vorige maand een bezoek aan de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Austin benadrukte toen dat de Amerikaanse alliantie met Zuid-Korea "nog nooit zo belangrijk was geweest met het oog op de ongekende uitdagingen die Noord-Korea en China stellen".
Als eerste buitenlandse regeringsleider sinds zijn aantreden op 20 januari, zal Biden de Japanse premier Yoshihide Suga vrijdag in het Witte Huis ontvangen. Het bezoek onderstreept de "vriendschap en partnerschap met het Japanse volk", aldus de Amerikaanse regering.
Bidens ontmoeting met Suga komt op het moment dat de VS proberen de toenemende invloed van China op de regio te beteugelen. Ook zijn er aanhoudende spanningen over het nucleaire programma van Noord-Korea. Blinken en Austin waren vorige maand in Tokio op bezoek, vlak voordat ze naar Seoul afreisden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
34 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
10 uur geleden