Biden ontvangt Zuid-Koreaanse president in mei in de VS
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt in de tweede helft van mei zijn Zuid-Koreaanse collega Moon Jae-in in Washington. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis is er nog geen exacte datum vastgesteld. Het bezoek dient onder meer om de relatie tussen beide landen te onderstrepen.
De Amerikaanse minister Antony Blinken van Buitenlandse Zaken en zijn collega Lloyd Austin van Defensie brachten vorige maand een bezoek aan de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Austin benadrukte toen dat de Amerikaanse alliantie met Zuid-Korea "nog nooit zo belangrijk was geweest met het oog op de ongekende uitdagingen die Noord-Korea en China stellen".
Als eerste buitenlandse regeringsleider sinds zijn aantreden op 20 januari, zal Biden de Japanse premier Yoshihide Suga vrijdag in het Witte Huis ontvangen. Het bezoek onderstreept de "vriendschap en partnerschap met het Japanse volk", aldus de Amerikaanse regering.
Bidens ontmoeting met Suga komt op het moment dat de VS proberen de toenemende invloed van China op de regio te beteugelen. Ook zijn er aanhoudende spanningen over het nucleaire programma van Noord-Korea. Blinken en Austin waren vorige maand in Tokio op bezoek, vlak voordat ze naar Seoul afreisden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
4 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
27 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
1 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
9 uur geleden