Biden ontvangt premier Israël Bennett volgende week
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt de Israëlische premier Naftali Bennett volgende week donderdag. Tijdens het bezoek bespreken Bennett en Biden onder meer de situatie in Iran, een vijand van beide landen.
In een persbericht van het Witte Huis staat dat het bezoek de band tussen de regeringen en landen nog meer moet versterken. De Verenigde Staten zijn de belangrijkste bondgenoot van Israël. "Het bezoek onderstreept de niet-aflatende toewijding van de VS aan de veiligheid van Israël", staat in de verklaring.
Biden en Bennett gaan ook praten over het conflict tussen de Israëliërs en de Palestijnen. Eerder dit jaar kwamen honderden mensen om het leven toen de situatie rond de Gazastrook escaleerde. Het is de bedoeling dat de landen samen gaan werken aan een blijvende, vreedzame oplossing.
Voor Bennett is dit de eerste ontmoeting met Biden sinds zijn aantreden als premier.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
12 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
40 minuten geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump heeft nieuwe plannen aangekondigd om positieve discriminatie tegen te gaan, schrijft The New York Times. Volgens de nieuwe regels verliezen alle scholen met hulpprogramma's voor minderheden hun belastingvrije status. Die maatregel kan scholen veel geld kosten.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
3 uur geleden