'Biden ontvangt Japanse premier in april in Witte Huis'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is van plan de Japanse premier Yoshihide Suga in april in het Witte Huis te ontvangen, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. Het zou gaan om het eerste persoonlijke bezoek van een buitenlandse leider aan de VS tijdens Bidens presidentschap.
De uitnodiging aan Suga zou volgens de nieuwssite een signaal zijn aan bondgenoten en potentiële tegenstanders, onder wie China, om te laten zien dat de alliantie tussen de VS en Japan de spil blijft van het veiligheidsraamwerk van na de Tweede Wereldoorlog in de Stille Oceaan. Ook wordt de face-to-face-ontmoeting gezien als een gedeeltelijke terugkeer naar een normale gang van zaken in hoe de president gesprekken voert met buitenlandse leiders.
Het Witte Huis weigert de aankomende ontmoeting, die nog niet definitief is vastgelegd, te bevestigen. Die kan nog verschoven worden naar later in het voorjaar, afhankelijk van hoe de coronapandemie zich verder ontwikkelt.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
3 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
10 uur geleden