'Biden ontvangt Japanse premier in april in Witte Huis'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is van plan de Japanse premier Yoshihide Suga in april in het Witte Huis te ontvangen, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. Het zou gaan om het eerste persoonlijke bezoek van een buitenlandse leider aan de VS tijdens Bidens presidentschap.
De uitnodiging aan Suga zou volgens de nieuwssite een signaal zijn aan bondgenoten en potentiële tegenstanders, onder wie China, om te laten zien dat de alliantie tussen de VS en Japan de spil blijft van het veiligheidsraamwerk van na de Tweede Wereldoorlog in de Stille Oceaan. Ook wordt de face-to-face-ontmoeting gezien als een gedeeltelijke terugkeer naar een normale gang van zaken in hoe de president gesprekken voert met buitenlandse leiders.
Het Witte Huis weigert de aankomende ontmoeting, die nog niet definitief is vastgelegd, te bevestigen. Die kan nog verschoven worden naar later in het voorjaar, afhankelijk van hoe de coronapandemie zich verder ontwikkelt.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden