Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ontvangt families van Amerikaanse gijzelaars in Gaza

Biden ontvangt families van Amerikaanse gijzelaars in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in het Witte Huis de families ontvangen van Amerikanen die door Hamas zijn gegijzeld in de Gazastrook. Waarschijnlijk houdt die Palestijnse militante beweging nog zo'n acht Amerikaanse burgers vast, nadat eerder vier Amerikanen werden vrijgelaten.

"Het was een geweldige ontmoeting", zei Jonathan Dekel-Chen, een van de familieleden, na het gesprek. "Ik denk dat we allemaal met het gevoel naar buiten liepen dat we als families van de Amerikaans-Israëlische gijzelaars geen betere vriend in Washington of in het Witte Huis kunnen hebben dan president Biden." De president sprak eerder al eens via de telefoon met de families, maar ontmoette ze nu in het echt.

Volgens Israël heeft Hamas nog ongeveer 135 gijzelaars in handen. Omdat de gevechten weer hevig zijn opgelaaid lijkt er voorlopig geen zicht op een vrijlating te zijn. Biden heeft er onder meer bij de leiders van Israël en Qatar op aangedrongen om de burgers uit de Verenigde Staten zo snel mogelijk vrij te krijgen.

Meer uit Buitenland

Weer tientallen doden gemeld in Gaza bij ophalen hulpgoederen

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/DPA) - De autoriteiten in de Gazastrook melden dat zeker 45 Palestijnen zijn gedood door Israëlische troepen, terwijl ze stonden te wachten op hulpgoederen. Tientallen andere mensen raakten gewond, stelt het ministerie van Volksgezondheid in het gebied. Het incident vond plaats in het zuidelijke Khan Younis. Israël heeft nog niet gereageerd.

1 uur geleden
Oekraïne meldt 'massale' Russische aanval met honderden drones

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland een "massale" aanval heeft uitgevoerd. President Volodymyr Zelensky stelt dat daarbij 440 drones en 32 raketten zijn ingezet. "Kyiv heeft een van de vreselijkste aanvallen te verduren gekregen", schrijft hij op X.

1 uur geleden
Coalitie Belgische federale regering wil Senaat afschaffen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vier coalitiepartijen van de Belgische federale regering zijn het eens geworden over de afschaffing van de Senaat. Zij hebben samen echter te weinig zetels voor afschaffing ervan, waarvoor een tweederdemeerderheid nodig is. De vier partijen hebben de steun nodig van de oppositie.

1 uur geleden
Israël meldt dood nieuwe aanvoerder Iraanse strijdkrachten

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat het opnieuw een Iraanse topmilitair heeft gedood. "Ali Shadmani, de hoogste militaire functionaris en de belangrijkste militaire adviseur van Khamenei, werd gedood bij een IAF-aanval in het centrum van Teheran op basis van precieze inlichtingen", schrijft de krijgsmacht op X, verwijzend naar ayatollah Ali Khamenei en de Israëlische luchtmacht (IAF).

1 uur geleden
Nieuwe Iraanse raketaanvallen gemeld op Israël

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Iran heeft opnieuw raketten afgevuurd op Israël. Iraanse staatsmedia berichten over een "rakettenregen".

2 uur geleden
Trump: mijn vertrek van G7-top heeft niets te maken met bestand

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwijt de Franse president Emmanuel Macron onjuiste informatie te verspreiden over de redenen voor zijn vroegtijdige vertrek van de G7-top. Trump schreef op sociale media dat Macron ten onrechte claimde dat hij terugkeerde naar Washington om te werken aan een bestand tussen Israël en Iran. "Fout! Hij heeft geen idee waarom ik nu onderweg ben naar Washington, maar het heeft zeker niets te maken met een staakt-het-vuren. Het is veel groter dan dat."

2 uur geleden
Strijdkrachten Israël: raketaanvallen Iran fors afgenomen

JERUZALEM (ANP) - Iran heeft bij nachtelijke aanvallen minder dan tien ballistische raketten op Israël afgevuurd. Dat bericht de nieuwssite Times of Israel, op basis van cijfers van de Israëlische strijdkrachten.

2 uur geleden