Biden ontvangt Duitse bondskanselier Scholz
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz onder meer om de Russische "agressie" tegen Oekraïne te bespreken. Het is de eerste fysieke ontmoeting tussen de twee leiders.
Biden leidt de VS sinds ruim een jaar en Scholz trad afgelopen december aan. Zijn voorganger Angela Merkel bracht vorig jaar een afscheidsbezoek aan Biden, waarbij de van oudsher goede Duits-Amerikaanse relatie na de moeilijke jaren onder Donald Trump werd hersteld.
Het bezoek van Scholz biedt volgens het Witte Huis de gelegenheid de "diepe en blijvende banden" tussen beide landen te bevestigen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De druk op de Britse premier Keir Starmer lijkt toe te nemen. Volgens Sky News heeft minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper hem inmiddels gevraagd om te vertrekken, in navolging van een aantal andere ministers. Meerdere Britse media schrijven dat Starmer maandag zijn aftreden kan aankondigen.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran noemt het aanhoudende conflict tussen Israël en Hezbollah in Libanon het hoofdonderwerp van het aanstaande overleg met de Verenigde Staten. Daarnaast moeten ook bevroren Iraanse tegoeden in het buitenland en de verkoop van Iraanse olie worden besproken, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een videoboodschap.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Zwitserland aangekomen voor wat naar eigen zeggen een tweedaags overleg met Iraanse functionarissen zal zijn. Vance en zijn vrouw landden op de luchtmachtbasis Emmen in Zwitserland, zo liet een woordvoerder van de vicepresident weten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social gezegd dat er meerdere personen zijn gearresteerd wegens vandalisme bij de Lincoln Memorial Reflecting Pool in Washington. Een van de mensen die zou zijn aangeklaagd is de 67-jarige David Carter Hearn, een drievoudig olympiër.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Koning Charles III gaat als eerste Britse vorst zijn persoonlijke belastingaangifte openbaar maken in een poging de transparantie van het koningshuis te verbeteren, maakte Buckingham Palace bekend. De koninklijke financiën liggen onder een steeds groter maatschappelijk vergrootglas.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer gaat naar verwachting maandag aftreden, meldt de Britse krant The Observer. Eerder berichtten media al dat hij dit weekend een keuze zou maken over het voortzetten van zijn premierschap. Volgens The Observer is Starmer tot de conclusie gekomen dat zijn positie onhoudbaar is.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is naar Zwitserland vertrokken voor gesprekken met Iran, meldt zijn woordvoerder. Vance zei tegen journalisten te hopen "vooruitgang" te boeken als het gaat om het stoppen van de aanvallen op Libanon en het Iraanse nucleaire programma.
14 uur geleden