Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ontvangt Duitse bondskanselier Scholz

Biden ontvangt Duitse bondskanselier Scholz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz onder meer om de Russische "agressie" tegen Oekraïne te bespreken. Het is de eerste fysieke ontmoeting tussen de twee leiders.

Biden leidt de VS sinds ruim een jaar en Scholz trad afgelopen december aan. Zijn voorganger Angela Merkel bracht vorig jaar een afscheidsbezoek aan Biden, waarbij de van oudsher goede Duits-Amerikaanse relatie na de moeilijke jaren onder Donald Trump werd hersteld.

Het bezoek van Scholz biedt volgens het Witte Huis de gelegenheid de "diepe en blijvende banden" tussen beide landen te bevestigen.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

43 minuten geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

44 minuten geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

2 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

6 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

6 uur geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

8 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

8 uur geleden