Biden ontvangt Duitse bondskanselier Scholz
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden ontvangt de Duitse bondskanselier Olaf Scholz onder meer om de Russische "agressie" tegen Oekraïne te bespreken. Het is de eerste fysieke ontmoeting tussen de twee leiders.
Biden leidt de VS sinds ruim een jaar en Scholz trad afgelopen december aan. Zijn voorganger Angela Merkel bracht vorig jaar een afscheidsbezoek aan Biden, waarbij de van oudsher goede Duits-Amerikaanse relatie na de moeilijke jaren onder Donald Trump werd hersteld.
Het bezoek van Scholz biedt volgens het Witte Huis de gelegenheid de "diepe en blijvende banden" tussen beide landen te bevestigen.
Meer uit Buitenland
BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
12 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.
5 uur geleden