Biden ontmoet ouders van in Rusland opgesloten ex-marinier
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft woensdag de ouders van Trevor Reed ontmoet, een Amerikaanse ex-marinier die in Rusland een gevangenisstraf van negen jaar uitzit.
Volgens woordvoerster Jen Psaki van het Witte Huis doet Biden er alles aan om "ten onrechte opgesloten Amerikanen in Rusland en elders in de wereld vrij te krijgen". Reed zit vast omdat hij agenten zou hebben aangevallen na een feest in Moskou. Zijn straf werd vorig jaar in hoger beroep door Russische rechters gehandhaafd.
Er is sinds de Russische invasie in Oekraïne extra aandacht voor Amerikaanse staatsburgers die vastzitten in Rusland. Twee weken geleden werd duidelijk dat de Amerikaanse basketbalinternational Brittney Griner langer in voorarrest moet blijven in Moskou. Een voormalige functionaris van het Pentagon zei te vrezen dat Griner door Rusland ingezet zou kunnen worden als gijzelaar.
Voordat de oorlog met Oekraïne begon, waren er speculaties over een gevangenenruil tussen de VS en Rusland. Daar zou naast Reed ook Paul Whelan bij betrokken kunnen worden. Deze Amerikaanse ex-marinier werd in 2020 in Rusland veroordeeld tot zestien jaar celstraf vanwege spionage.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
3 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
5 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
19 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
21 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
1 dag geleden