Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ontmoet Oekraïense ministers in Polen

Biden ontmoet Oekraïense ministers in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zaterdag twee Oekraïense ministers ontmoet in Warschau, op de laatste dag van zijn bezoek aan Polen. Dat gebeurde tijdens een overleg tussen de defensie- en buitenlandministers van Oekraïne en de Verenigde Staten.

Biden zat tijdens de ontmoeting aan tafel met zijn ministers Antony Blinken (Buitenlandse Zaken) en Lloyd Austin (Defensie). Tegenover hen zaten de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba en defensieminister Oleksii Reznikov. Koeleba zag Biden ruim een maand geleden nog in Washington, twee dagen voordat de oorlog in Oekraïne begon.

De VS deden extra toezeggingen voor de veiligheid van Oekraïne, zei Koeleba na afloop van de gesprekken tegen journalisten. Het zou gaan om verdere ontwikkeling van de samenwerking op defensiegebied tussen de twee landen.

Opvangcentrum

Na dit overleg werd Biden ontvangen door de Poolse president Andrzej Duda voor overleg over de oorlog in Oekraïne. Blinken en Austin zijn daar ook bij, evenals hun Poolse collega's Zbigniew Rau (Buitenlandse Zaken) en Mariusz Blaszczak (Defensie).

Biden is in Polen om te laten zien dat de Verenigde Staten toegewijd zijn aan de bescherming van andere NAVO-landen, aldus het Witte Huis eerder. De reis wordt na besprekingen met Poolse leiders en een bezoek aan een opvangcentrum voor Oekraïense vluchtelingen afgerond met een toespraak.

Amerikaanse troepen

De president bezocht vrijdag Amerikaanse troepen die zijn gestationeerd in Polen, niet ver van de grens met Oekraïne. Eerder deze week was Biden in Bussel voor bijeenkomsten van de NAVO, Europese Unie en G7. Die gingen met name over de situatie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Spanje wil ICC helpen met onderzoek mensenrechtenschendingen Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".

39 minuten geleden
Bernie Sanders eerste senator VS die Gaza-oorlog genocide noemt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.

2 uur geleden
Franse betogers begonnen met actiedag tegen bezuinigen

PARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.

2 uur geleden
Schrijversvakbonden steunen Jimmy Kimmel na schrappen talkshow

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.

2 uur geleden
Thaise politie clasht met Cambodjaanse demonstranten in grensdorp

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een ​​dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.

3 uur geleden
Rechter VS beveelt deportatie pro-Palestijnse activist Khalil

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.

4 uur geleden
Trump bestempelt Antifa als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.

6 uur geleden