Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ontmoet Oekraïense ministers in Polen

Biden ontmoet Oekraïense ministers in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zaterdag twee Oekraïense ministers ontmoet in Warschau, op de laatste dag van zijn bezoek aan Polen. Dat gebeurde tijdens een overleg tussen de defensie- en buitenlandministers van Oekraïne en de Verenigde Staten.

Biden zat tijdens de ontmoeting aan tafel met zijn ministers Antony Blinken (Buitenlandse Zaken) en Lloyd Austin (Defensie). Tegenover hen zaten de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba en defensieminister Oleksii Reznikov. Koeleba zag Biden ruim een maand geleden nog in Washington, twee dagen voordat de oorlog in Oekraïne begon.

De VS deden extra toezeggingen voor de veiligheid van Oekraïne, zei Koeleba na afloop van de gesprekken tegen journalisten. Het zou gaan om verdere ontwikkeling van de samenwerking op defensiegebied tussen de twee landen.

Opvangcentrum

Na dit overleg werd Biden ontvangen door de Poolse president Andrzej Duda voor overleg over de oorlog in Oekraïne. Blinken en Austin zijn daar ook bij, evenals hun Poolse collega's Zbigniew Rau (Buitenlandse Zaken) en Mariusz Blaszczak (Defensie).

Biden is in Polen om te laten zien dat de Verenigde Staten toegewijd zijn aan de bescherming van andere NAVO-landen, aldus het Witte Huis eerder. De reis wordt na besprekingen met Poolse leiders en een bezoek aan een opvangcentrum voor Oekraïense vluchtelingen afgerond met een toespraak.

Amerikaanse troepen

De president bezocht vrijdag Amerikaanse troepen die zijn gestationeerd in Polen, niet ver van de grens met Oekraïne. Eerder deze week was Biden in Bussel voor bijeenkomsten van de NAVO, Europese Unie en G7. Die gingen met name over de situatie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Turkije: NAVO-systemen hebben derde raket uit Iran neergehaald

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De NAVO-luchtverdediging heeft voor de derde keer een raket onderschept die vanuit Iran onderweg was naar Turkije, meldt het Turkse ministerie van Defensie op X. De ballistische raket is neergehaald in het oostelijke Middellandse Zeegebied.

23 minuten geleden
Zeker vier bemanningsleden van tankvliegtuig VS omgekomen in Irak

WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.

34 minuten geleden
Iran haalt lichamen terug uit Sri Lanka na zinken Iraans schip

COLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.

58 minuten geleden
Iraniërs ondanks oorlog de straat op voor Dag van Jeruzalem

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.

1 uur geleden
Tusk: Polen gaat toch gebruikmaken van EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.

1 uur geleden
Israël bombardeert brug in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.

1 uur geleden
Bijna 3000 mensen in Israël naar ziekenhuis sinds oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.

1 uur geleden