Biden ontmoet Oekraïense ministers in Polen
WARSCHAU (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zaterdag twee Oekraïense ministers ontmoet in Warschau, op de laatste dag van zijn bezoek aan Polen. Dat gebeurde tijdens een overleg tussen de defensie- en buitenlandministers van Oekraïne en de Verenigde Staten.
Biden zat tijdens de ontmoeting aan tafel met zijn ministers Antony Blinken (Buitenlandse Zaken) en Lloyd Austin (Defensie). Tegenover hen zaten de Oekraïense buitenlandminister Dmitro Koeleba en defensieminister Oleksii Reznikov. Koeleba zag Biden ruim een maand geleden nog in Washington, twee dagen voordat de oorlog in Oekraïne begon.
De VS deden extra toezeggingen voor de veiligheid van Oekraïne, zei Koeleba na afloop van de gesprekken tegen journalisten. Het zou gaan om verdere ontwikkeling van de samenwerking op defensiegebied tussen de twee landen.
Opvangcentrum
Na dit overleg werd Biden ontvangen door de Poolse president Andrzej Duda voor overleg over de oorlog in Oekraïne. Blinken en Austin zijn daar ook bij, evenals hun Poolse collega's Zbigniew Rau (Buitenlandse Zaken) en Mariusz Blaszczak (Defensie).
Biden is in Polen om te laten zien dat de Verenigde Staten toegewijd zijn aan de bescherming van andere NAVO-landen, aldus het Witte Huis eerder. De reis wordt na besprekingen met Poolse leiders en een bezoek aan een opvangcentrum voor Oekraïense vluchtelingen afgerond met een toespraak.
Amerikaanse troepen
De president bezocht vrijdag Amerikaanse troepen die zijn gestationeerd in Polen, niet ver van de grens met Oekraïne. Eerder deze week was Biden in Bussel voor bijeenkomsten van de NAVO, Europese Unie en G7. Die gingen met name over de situatie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
29 minuten geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
4 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
5 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
7 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
8 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
10 uur geleden